banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

TGB’den 10 Kasım çağrısı: 10 Kasım’da Anıtkabir’de Selam Dur Türkiye

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), sosyal medyadan yaptığı çağrı ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde Ankara Güvenpark’tan Anıtkabir’e yürüyeceklerini ilan etti.

GÜNDEM 01.11.2019, 21:27 01.11.2019, 21:33
TGB’den 10 Kasım çağrısı: 10 Kasım’da Anıtkabir’de Selam Dur Türkiye

TGB Twitter’da yaptığı etiket çalışmasıyla tüm Türk milletini 10 Kasım’da Anıtkabir’de yürümeye ve Atatürk’ün huzurunda Mehmetçiğe selam göndermeye davet etti. #SelamDurTürkiye etiketiyle yapılan çalışmada binlerce kullanıcı tivitler atarak TGB’nin 10 Kasım çağrısına destek oldu.

“TÜRK GENÇLİĞİ AYAKTA! ATATÜRK AYAKTA!”

Duyurunun yapıldığı saatte aynı zamanda Ulusal Kanal’da Deniz Adalı’nın sunduğu Haber Merkezi programına katılan TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer ve TGB Genel Başkan Yardımcısı Yadigar Özen, 10 Kasım’da yapacakları yürüyüşü anlattılar.

TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, Türk gençliğinin emperyalizme karşı mücadelede Atatürk gibi kararlı olduğunu belirterek şu sözleri dile getirdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, 100 yıl önce emperyalizmi tarihinde ilk kez yendiğimiz bu topraklarda 2. İstiklal Savaşımızı başarıyla ve kararlılıkla veriyoruz. Emperyalizm 100 yıl sonra yine bu topraklarda yenilecek. Türk ordusu ABD’nin 8 yılda yaptığı silahlanmasını 8 günde yerle bir etti. Türk gençliği ayakta! Türk yargısı ayakta! Türk Devleti ayakta! Atatürk ayakta! Şimdi yeniden Atatürk gibi kararlı olduğumuzu göstermenin vaktidir. Tüm milletimizi 10 Kasım’da Ata’mızın huzurunda selam durmaya davet ediyoruz!”

“MEHMETÇİĞİN BAŞARISI TÜRKİYE’NİN BAŞARISIDIR!”

TGB Genel Başkan Yardımcısı Yadigar Özen, 10 Kasım neden selam duracaklarını şu sözlerle ifade etti:

“Türk ordusu PKK’ya karşı mücadele ederken bizim Türk milleti olarak Mehmetçik’te kenetlenmemiz gerekiyor. Mehmetçiğin başarısı, Türk milletinin başarısıdır, Türkiye’nin başarısıdır. Mehmetçik savaşırken “Savaşa hayır” çığırtkanlığı yapmak yanlıştır. Onun zaferini cephe gerisinde hepimiz örmeliyiz. İç cephede bizleri bölmek isteyenlere karşı, Mehmetçiğimizi zayıflatmaya çalışanlara karşı, 10 Kasım’da selam durarak, Mehmetçiğe desteğimizi bir kez daha göstereceğiz.”

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P