banner1199

banner1197

TGB'ye Ergenekon dinlemesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde okuyan 8 TGB'li öğrencinin posta adresine gelen mektup şok yarattı.

GÜNDEM 11.06.2014, 18:22 11.06.2014, 17:23
TGB'ye Ergenekon dinlemesi

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gönderilen mektupta 8 öğrenci ‘’Silahlı terör örgütüne üye olma’’ kapsamında yürütülen bir soruşturma için telefon dinlemesi yapıldığı öğrenildi.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi oldukları gerekçesi ile dinlenen öğrenciler 12 Mart 2014 tarihinde savcı Yüceler Aslan tarafından gönderilen resmi evrakta, "Şüphelilerin, toplumsal kutuplaşmalara neden olabilecek provokatif faaliyetler sonucunda kamunun huzur ve düzenini bozabilecek, TC devletinin varlığını tehlikeye düşürebilecek, devlet örgütünü zaafa uğratıp Ergenekon Terör Örgütü ile ilişkilendirilebilmelerini gerektirecek herhangi bir suç unsuru tespit edilmediği’’ vurgulandı.

Konu ile ilgili konuşan Trabzon TGB İl Yöneticisi Giray Bodur, "Türkiye'nin yurtseverlerinin Ergenekon'dan çıkması bu düzmece davanın da sonunu getirmiştir. Sonu gelen bu davanın pislikleri de ortaya saçılacaktı. Bunu sonuna kadar saklayamazlardı nitekim saklayamadılar da. Halkın mütaalasını yırttığı ve tarihin karanlık sayfalarına attığı bu davanın son bulmasından sonra ben ve diğer arkadaşlarıma gelen dinlendiğimize dair tebliğler bizleri şaşırtmadı. Bizler Mustafa Kemal'in askerleri olarak, Türkiye'de emeğin egemen olduğu tam bağımsız ve gerçekten demokratik Cumhuriyet'i kurana kadar mücadelemiz devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P