banner1199

banner1197

THY'nin İstanbul Havalimanı'na taşınmasında sona doğru geliniyor

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, saat 08.00 itibariyle İstanbul Havalimanı'na tüm taşınmanın yüzde 94'lük kısmının tamamlandığı açıkladı. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün de "Taşıma operasyonun %94 ü (896 tır seferi) sabah 8 itibarıyla tamamlandı" bilgisini paylaştı

GÜNDEM 06.04.2019, 09:09
THY'nin İstanbul Havalimanı'na taşınmasında sona doğru geliniyor

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, saat 08.00 itibariyle İstanbul Havalimanı'na tüm taşınmanın yüzde 94'lük kısmının tamamlandığı açıkladı.

Ekşi, "Heyecan ve gayret ile bu gece boyunca çalışan ekibimize ve paydaşlarımıza teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün de büyük taşınma hakkında bilgi verdi.

Üstün, şunları belirtti:

"Türk Hava Yolları, dünyanın en büyük havalimanı projesi olan yeni evi, İstanbul Havalimanı’na doğru ‘Büyük Göç’ünü dün saat 03:00’da başlatmıştı. Geçen takribi 27 saatlik süre zarfında operasyonun %70’i başarıyla tamamlandı.

Toplamda 45 saatte tamamlanacak şekilde planlanan devasa taşınma operasyonu çerçevesinde alınan tedbirler kapsamında dün akşam 22:00 itibarıyla bazı yollar, belirli süreliğine trafiğe kapatılmıştı. Bu süreç zarfında şehir sakinlerine asgari ölçüde rahatsızlık yaşatmış olmak adına araç trafiğine kapatılan yolların planlanan saatten daha erken açılabilmesi amacıyla Türk Hava Yolları, taşıyıcı partnerleri ile birlikte operasyonun sorunsuz ve tehirsiz devamını sağlamaya yönelik çalışmalarını bilfiil sürdürüyor.

Taşıma operasyonun %94 ü (896 tır seferi) sabah 8 itibarıyla tamamlandı."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P