banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

THY uçağı pistten çıktı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Katmandu seferini yapan Airbus A 330 tipi yolcu uçağı Nepal'in başkentine iniş yaptıktan sonra pistten çıktı. Uçağın yoğun sis nedeniyle ilk denemesinde inişini gerçekleştiremediği, ikinci denemesi sırasında da pistten çıktığı ortaya çıktı. Kazada 1 yolcu hafif şekilde yaralandı

GÜNDEM 04.03.2015, 08:51 04.03.2015, 10:29

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Katmandu seferini yapan yolcu uçağı Katmandu Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra pistten çıktı. Kazada bir yolcu yaralandı.
Türk Hava Yolları'nın Airbus A330 tipi TC-JOC kuyruk tescilli TK-726 sefer sayılı İstanbul-Katmandu seferini yapan yolcu uçağı, dün akşam saat 20.25 sıralarında 223 yolcusuyla Atatürk Havalimanı'ndan havalandı.

 THY uçağı Katmandu Havalimanı'na inişinden kısa bir süre sonra pistten çıktı. Kazada bir yolcu hafif yaralanarak hastaneye sevk edilirken, uçakta bulunan diğer yolcular uçaktan tahliye edilip terminale alındı. Bu anlar yolcular tarafından görüntülendi. Görüntüler sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı.

UÇAKTA BÜYÜK ÇAPTA HASAR OLUŞTU


Kazanın ardından uçakta önemli miktarda hasar oluştuğu, pistin de kaygan olduğu öğrenildi.

"YOLCULARIMIZ VE UÇUŞ EKİBİMİZ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE TAHLİYE EDİLEREK TERMİNALE ALINMIŞTIR"

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç resmi twitter adresinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Yolcularımız ve uçuş ekibimiz güvenli bir şekilde tahliye edilerek terminale alınmıştır. Olayda bir yolcumuz hafif yaralanmış hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Uçağın bulunduğu bölgeden çekilmesi için gerekli tedbirler alınmış ve çalışma başlamıştır. Olayın nasıl meydana geldiği yapılacak teknik incelemenin ardından belirlenecektir."
THY'DEN KATMANDU UÇAĞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

TÜRK Hava Yolları Katmandu'dan pistten çıkan uçaklarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Kazanın nedeninin teknik incelemenin ardından belirleneceğinin belirtildiği açıklama şöyle:

 "Türk Hava Yolları'nın A330-300 tip 223+1 yolcu ve 11 mürettebat taşıyan TK 726 sefer sayılı İstanbul-Katmandu uçağı Katmandu'ya iniş yaptıktan sonra pisten çıkmıştır. Yolcularımız ve uçuş ekibimiz güvenli bir şekilde tahliye edilerek terminale alınmıştır.

Olayda bir yolcumuz hafif yaralanmış olup hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Uçağın bulunduğu bölgeden çekilmesi için gerekli tedbirler alınmış ve çalışma başlatılmıştır. Olayın nasıl meydana geldiği yapılacak teknik incelemeyle belirlenecektir."
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P