banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Tıbbiyeden Mardin'e kurulan kardeşlik köprüsü sapasağlam

Geçtiğimiz mayıs ayında Mardin’in Derik ilçesinin Direkli köyündeki Hacı Ahmet Irmak İlkokul ve Ortaokulu öğrencilerinin kitap okuma isteklerine karşın kitap bulamamalarından dolayı köy öğretmeni ile iletişime geçen İstanbul Tıp Fakültesi (İTF) Atatürkçü Düşünce Kulübü (ADK), mevcudu 300 olan okul için kitap kampanyası başlatarak 750 kitap toplamıştı

GÜNDEM 09.11.2017, 16:01
Tıbbiyeden Mardin'e kurulan kardeşlik köprüsü sapasağlam

Geçtiğimiz mayıs ayında Mardin’in Derik ilçesinin Direkli köyündeki Hacı Ahmet Irmak İlkokul ve Ortaokulu öğrencilerinin kitap okuma isteklerine karşın kitap bulamamalarından dolayı köy öğretmeni ile iletişime geçen İstanbul Tıp Fakültesi (İTF) Atatürkçü Düşünce Kulübü (ADK), mevcudu 300 olan okul için kitap kampanyası başlatarak 750 kitap toplamıştı. 

Topladıkları kitapları bizzat köye giderek teslim eden İTF ADK yöneticileri ile öğrenciler arasında “Tıbbiye’den Mardin’e Kardeşlik Köprüsü” kurulmuştu. Sınıflarda büyük bir heyecanla kitapları paylaşan öğrenciler, İstanbul’daki ağabeylerine ve ablalarına teşekkür mektupları yazacaklarını söylemişlerdi.

SÖZLERİNİ TUTTULAR

Beklenen mektuplar geldi. Bugün İTF ADK’ya ulaşan mektuplar, üyeler arasında paylaşılarak büyük bir heyecanla okundu. Mardin’deki öğrenciler arasında doktor olmak isteyenlerin ve İstanbul’u merak edenlerin sayısı oldukça fazla.

Tıp öğrencilerinin yazdığı mektuplardan bir tanesi köy okulundaki öğrencilerden Eylül’e ulaştı ve abisi cevap olarak gönderdiği mektupta şunları belirtti:

“Ben koca çınar Yaşar Kemal'in "iyi insanalar güzel atlara binip gittiler..." sözüne inanmışımdır hep. Fakat bakıyorum da siz ve arkadaşlarınız hala duruyorsunuz. Bu arada ben mektup yolladığınız Eylül'ün abisiyim. 4 ay önce kaleme aldığınız mektup dün Eylül'e ulaştı.Çocuk İstanbul'dan mektup geldi diye yüzünde güller açtı. Galiba siz tekrar yaz demişsiniz, aynı gün a4 kağıdı istedi benden,oturup büyük bir zevkle cevap yazmış.. 

"Gülmek, bir halk gülüyorsa gülmektir" der ya Edip Cansever işte tam da bunun için, çocukları güldürdüğünüz için hepinize teşekkürler..."

ulusal.com.trYorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P