banner1199

banner1197

TLB'den Çanakkale açıklaması: Ne dediysek o!

GÜNDEM 11.03.2015, 15:57 11.03.2015, 16:08
 Türkiye Liseliler Birliği (TLB), Çanakkale Valiliği’nin yayınladığı 18 Mart’ta Çanakkale’ye gidişi yasaklayan genelgeyi geri çekmesi üzerine açıklama yaptı. Çanakkale’ye gidecek binlerce genci kağıt parçalarıyla engellemelerinin mümkün olmadığını biz söylemiştik diyen gençler Çanakkale Valisi alnında böyle bir utançla yaşayamazdı, genelgeyi geri çekerek kendini böyle bir utançtan kurtardı diyerek görüşlerini belirttiler.

Türkiye Liseliler Birliği, Çanakkale yasağını tanımadıklarını, 18 Mart günü Türkiye’nin dört bir yanından akın akın Çanakkale’ye gideceklerini ilan etmişti. Ulusal Kanal’a konuk olan TLB Genel Başkanı Bora Çelik; “Çanakkale Valisi’ni uyarıyoruz, bu bir utanç belgesidir, 18 Mart’tan önce genelgenizi derhal geri çekin.” sözleriyle yasağa ilişkin görüşlerini ifade etmişti.

TaLeBe’ler Türkiye’nin dört bir yanında 18 Mart hazırlıklarını sürdürüyor. Çanakkale’ye gitmek için “nefer listeleri” oluşturan TaLeBe’ler, bugünün onbeşlilerinin 18 Mart’ta Çanakkale’de “Onbeşliler Korteji”’ni oluşturmak için hazır olduğunu söyledi.

TLB Genel Başkanı Bora Çelik’in Ulusal Kanal’da söyledikleri ve Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’ın son açıklamaları videoda yer almaktadır.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
mustafa cenap aytepe 5 yıl önce
korkuyorlar ve bu yüzden ylana sarılıyor baskı yasaları çıkarıyorlar ama korkunun ecele faydası yok atatürk gençliği sel olmuş geliyor.
13°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P