banner1199

banner1197

TLB Rize İl Başkanı Furkan Mimar yazdı: Direnişin Simgesi Karadeniz Halkı

GÜNDEM 14.07.2015, 15:49 14.07.2015, 15:53
TLB Rize İl Başkanı Furkan Mimar yazdı: Direnişin Simgesi Karadeniz Halkı

Direnişin adresi oldu bu yıl Karadeniz. Doğasıyla, yeşiliyle, yağmurunun yağışıyla, doğasının insana verdiği huzurla bir başka güzelliğiyle bilinir Karadeniz. Yalnız kör olmuş insanoğlu, bakmakla doyulmayan bu topraklara uzun yıllardır talan işine kalkışmışlar. Düşman olmuşlar, suyuna, yeşiline hakaret ediyorlar resmen her seferinde. Hesler yaptılar yetmedi, doğayı talana çevirdiler yolar yaptılar, dereleri kuruttular yetmedi. Kanser ettiler insanı onlarda yetmedi. Şimdi bir kez daha saldırıyolar yeşilimize, bunlar için gene yetmedi. Unuttular ama artık dur diyen karadeniz halkını, ''BEN HALKIM'' diye haykıran Havva Ana'yı, heslere karşı mücadele veren, doğa aşığı Yurttaş Kazım 'ı. Tüm bu zulme karşın direnen halkın kazanacağını bilmeleri lazım. Olayıları büyütenler her zaman doğayı talan edenler oldu. İnsanları yıldırmak için yola dozer koydular. Yıldırırız sandılar direnen insanları, yıldıramadılar. Doğanın yeşilini, doların yeşiline değişir sandılar bizleri, doğanını yeşili seçtik.

Vazgeçmeleri lazım, uğraşamayacaklarını anlamaları, doğanın her zaman kazanacağını bilmeleri lazım. Halkın olmadığı yerde devletin olmadığını, halkın istemediği bişeyi bir kaç para babasına peşkeş çekmemeyi ve çekemeyeceklerini bilmeleri lazım. Doğayla oynanmayacağını öğrenmeleri lazım. Direnen insanlara ''ÇAPULCU'' dememeyi öncelikle ''HALK'' bunlar demeyi kavramaları lazım. Daha bir çok şeyi önlerine koyup uzun uzun düşünmeleri lazım.

Bu insanları, Havva Anaları, Karadeniz de direnen İpsiz Receplerinin yılmayacağını, mücadeleyi sonuna kadar vatan tolarağı savunur gibi savunacağını anlamaları lazım. Çünkü ''zorbalığın başladığı yerde direnmek haktır'' bunu da para için çalışan akıllarına kazımaları lazım. Rize 'de, Artvin 'de her türlü baskıya, talana direnenler karış karış toparaklarının arkasında durmakta 'dır. Turizim bahanesiyle yapılacak olan yeşil yolu ancak dolar hastası bir kaç kişiye peşkeş çekileceğini bildiğimiz için, yapılan yeşil yola dur diyoruz ve direne direne kazanacağımız bir kez daha haykırıyoruz.

Karadeniz de Direnen Halka Selam Olsun.

Furkan Mimar
TLB RİZE İL BAŞKANI


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
Uyan ! 4 yıl önce
rizeli havva nineden sarayliya calim :)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P