banner1199

banner1197

TLB Yaz Kampı sona erdi

Türkiye Liseliler Birliği'nin her sene geleneksel olarak düzenlediği, yüzü aşkın gencin katılımıyla gerçekleşen TLB yaz kampı sona erdi.

GÜNDEM 01.09.2018, 15:40 01.09.2018, 16:50
TLB Yaz Kampı sona erdi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bu sene 27 Ağustos tarihinde başlayan geleneksel TLB yaz kampında yüzü aşkın liseli genç bir araya geldi. 1 Eylül'de sona eren kamp, liseli gençler için unutulamayacak birçok anının oluşmasını sağladı. Bunun yanı sıra bir yılın yorgunluğunu atan liseliler, yaz kampında yeni mücadele dönemine hazırlandı.

Hem ürettiler hem de yeteneklerini keşfettiler

Üretimin ve paylaşımcılığın ana eksen haline getirildiği TLB yaz kampında gençler, mesleki ve sanatsal atölyelerde hem üretti hem de yeteneklerini keşfetti. Ortak bir yaşam alanında bulunarak birlikte bir hafta geçirmenin mutluluğunu yaşayan liseliler, disiplinli bir yaşam tarzı ile tüm gençlere örnek oldu. Yüzü aşkın genç sabah 7'de güne sabah sporu ile başlayarak, gün içerisinde yemek, temizlik gibi birçok yaşamsal faaliyette iş bölüşümü yaptı. Ekip ve atölye çalışmaları ile devam eden günün sonuna doğru düzenlenen turnuvaların spor müsabakaları gerçekleştirildi. Yatış saati ise gece 12 olarak belirlendi.

YKS stresini birlikte atlattılar

Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın da desteklediği ve ziyarette bulunduğu kampın son günü ise birinci olan ekip açıklanırken, atölyeler de bir hafta boyunca ortaya çıkardıkları ürünleri sundu. "Ben" in "biz" olduğu yerde çok sayıda arkadaş edinen liseliler, YKS tercih sonuçlarını birlikte öğrenerek üniversite heyecanını omuz omuza yaşadı. Üniversiteli TLB yöneticilerinin deneyimleri ile YKS stresini TLB'liler birlikte attı. TLB'den mezun olan liseliler, üniversitede de mücadele etme iradesi ortaya koydu. Atatürkçü gençliğin bir kültür sergilediği TLB yaz kampı, liselilerin edindiği büyük tecrübeler ile sona erdi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P