banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

TOKİ 100 bin konut projesi kuraları ne zaman çekilecek? TOKİ başvuruları sona erdi! 

16 Aralık 2019 tarihinde başvuruları başlayan 15 Ocak 2020 tarihinde sona erdi. Başvurularını yapan vatandaşlar şimdi kura çekilişini bekliyor. TOKİ 100 bin konut projesini kuraları ne zaman çekilir?  Kura nasıl çekimi nasıl olacak?

GÜNDEM 16.01.2020, 11:43 16.01.2020, 11:43
TOKİ 100 bin konut projesi kuraları ne zaman çekilecek? TOKİ başvuruları sona erdi! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 100 bin konut projesine başvuru yapanların sayısının 1 milyon 92 bin 741 kişi olduğunu açıkladı. Kuranın çekilme tarihi henüz duyrulmadı.

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayan proje, 81 ilde 2+1 ve 3+1 konutlar inşa edilecek.

KURA ÇEKİMİ KURALLARI

"Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10'u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

1. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şube'lerinden geri alabilecektir.

Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare'ce belirlenecek tarihte "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P