banner1199

banner1197

Tropik fırtına ile ilgili son dakika gelişmeleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tropik fırtınanın yön değiştirdiğini açıkladı. Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de beklenilen kuvvetli rüzgarın ve yağışın azalması bekleniyor. Ancak yetkililer oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

GÜNDEM 29.09.2018, 18:28 29.09.2018, 18:58

Günlerdir tartışılan torpik fırtınaya Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yeni bir açıklama geldi.

Türkiye günlerdir bir kasırga söyletisiyle karşı karşıyaydı ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü de 3 gün önce bir açıklma yaptı. Bir tropik fırtına tehdidiyde Türkiye'nin Ege bölgesinin karşı karşıya olduğunu belirtti ama bugün itibariyle tropik fırtına şiddetli rüzgara yağışa doğru döndü Atina'nın üzerinde var yön değiştirdi.

Meteorolojiden yapılan açıklmada,fırtınanın Yunanistan Atina'ya doğru yön değiştirdiği tespit edildi.

Mora Yarımadası'ndan bu gece ülkemize giriş yapacak Çanakkale ve Trakya bölgesine giriş yapacak rüzgarın şiddeti de düştü. Denizde 90-100 km karadaysa 40 km saate ulaşacak.

Rüzgarın hareket yönünün değişerek, mora yarımadası üzerinden Ege denizi üzerine kadar gelmesi ve şiddetini kısmen azaltarak kuzeye yönelmesi tahmin ediliyor.

Kuvvetli rüzgarlar beraberinde yağışı da getirecek yağışın 70-100 kg yağacağı tahmin ediliyor.

Yetkililer oluşabilecek olumsuz şartlara karşı çiftçilere ve balıkçılara da ayrı ayrı uyarı yaptı.

İstanbul Valiliği, şiddetli rüzgar nediyle ağaç devrilmeleri, çatı uçması gibi olaylara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.


Haber: Ufuk Akkaya Kamera:Özgür Doğu Saymaz
ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P