banner1199

banner1197

Trump'tan Türkiye'ye teşekkür

ABD Başkanı Donald Trump: "İdlib çözümünden dolayı Türkiye'ye teşekkür ediyorum" dedi.

GÜNDEM 26.09.2018, 17:34 26.09.2018, 18:30
Trump'tan Türkiye'ye teşekkür

ABD Başkanı Donald Trump, ''İdlib müzakerelerine yardım ettiği için Türkiye'ye teşekkür ediyorum.'' dedi. 

Trump, ilk kez başkanlık yaptığı Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin nükleer silahsızlanma ve kitle imha silahları oturumunda İran'ı hedef aldı. 

İran'ı teröre destek vermekle suçlayan Trump, ABD'nin İran nükleer anlaşmasından bu gerekçe ile çekildiğini savundu. 
İran nükleer anlaşmasıyla Tahran yönetimine para aktığını savunan Trump, İran nükleer anlaşması imzalandığı günden beri ''İran'ın saldırganlığının'' daha da arttığını ileri sürdü. 
ABD'nin İran'a yönelik tüm yaptırımlarının kasımda devreye gireceğini kaydeden Trump, İran yaptırımlarının ihlal edilmesinin ise ciddi sonuçları olacağını söyledi.
İran, Rusya ve Suriye'ye İdlib'deki operasyonları ''azalttıkları'' için teşekkür eden Trump, ''İdlib müzakerelerine yardım ettiği için Türkiye'ye teşekkür ediyorum.'' dedi. 

Trump'tan Çin'e "seçimlere müdahale" suçlaması
ABD Başkanı Donald Trump, Çin'i, kasım ayındaki ara seçimlere müdahale etmekle suçladı. 
Trump, ilk kez başkanlık yaptığı BM Güvenlik Konseyinin nükleer silahsızlanma ve kitle imha silahları oturumunda Çin'e yönelik eleştiriler yöneltti. 
ABD Başkanı Trump, ''Ne yazık ki Çin'in kasım ayındaki seçimlere müdahale etmeye çalıştığını öğrendik. Benim ya da bizim kazanmamızı istemiyorlar, çünkü Çin'e ticaret konusunda meydan okuyan ilk başkanım ve kazanıyoruz. Seçimlerimize müdahale etmelerini istemiyoruz.'' dedi.

 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P