banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

TSK açıkladı: PKK kampları vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı F-16 ve F-4 2020 savaş uçakları ile Kuzey Irak'ın Gara bölgesine hava operasyonu düzenlendi.

GÜNDEM 28.09.2015, 15:50 28.09.2015, 16:15
TSK açıkladı: PKK kampları vuruldu

Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre, İHA’lar ve diğer istihbarat kaynaklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda tespit edilen BTÖ’ne ait barınak, ağaç altı barınak, malzeme ve mühimmat depoları 25 Eylül 2015 tarihinde Hava Kuvvetlerine ait F-16 ve F-4 2020 savaş uçakları ile tam isabetle vurularak imha edildi. İcra edilen hava taarruzları İHA ile gözetlendi.

Son dönemde yer altına tahkim edilmiş mühimmat depolarının istihbarat birimlerince tespit edilerek Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından imha edilmesini müteakip Bölücü Terör Örgütü, ellerindeki kalan mühimmatları arazide örtülü ve çok gizli olan yerlere bölmek suretiyle depoladıkları vurgulanarak bunların da tespit edildikçe imha edildiği vurgulandı.

Ayrıca teröristler mağaralar atılan akıllı bombalar nedeniyle artık buralarda barınmak yerine açık alanları tercih ettiğine dikkat çekilerek "Barınak" denen yerlerde yaşam sürdürmeye çalıştıkları bildirildi. Teröristlerin buradan da kaçamadığına dikkat çekilerek barınaklara çok sayıda silah ve mühimmatı da götürdüklerinden dolayı, barınak patlamaları da katman katman alev topu şeklinde görüldüğü ifade edildi. (İHA)Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P