banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması: 51 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı Harekâtı'nda 85 IŞİD hedefi hava harekatıyla imha edildi. 51 terörist etkisiz hale getirildi. Karadan da 244 hedef vuruldu.

GÜNDEM 02.02.2017, 09:45 02.02.2017, 12:59
TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması: 51 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 163'üncü gününde havadan ve karada 329 hedef vuruldu, toplam 51 terörist öldürüldü.

Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 244 IŞİD hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak bölgedeki terörist grupların faaliyetleri baskı altına alındı. 

Türk savaş uçakları da Bab, Tadif, Kabbasin ve Bzagah bölgelerinde hava harekâtı düzenledi. 85 IŞİD hedefine yönelik hava harekatında barınma maksatlı kullanılan 83 bina, 10 bombalı araç, iki mühimmat deposu, iki toplanma noktası, bir depo ve iki top imha edildi. 

İcra edilen hava harekâtı ve çatışmalarda 51 IŞİD terör örgütü mensubu etkisiz hâle getirildi. 

IŞİD'ten arındırılan bölgelerde ise imha timlerimiz tarafından 41 el yapımı patlayıcı temizlendi.

TSK tarafından yapılan bilgilendirmede şunlar belirtildi:

Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, karadan ve havadan yoğun ateş desteği ile planlı harekâtın icrası devam etmektedir.     

Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 244 DEAŞ TÖ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak bölgedeki terörist grupların faaliyetleri baskı altına alınmıştır.

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından; Bab, Tadif, Kabbasin ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen 85 DEAŞ TÖ hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtı sonucunda, barınma maksatlı kullanılan 83 bina, 10 bombalı araç, iki mühimmat deposu, iki toplanma noktası, bir depo ve iki top imha edilmiştir.  

İcra edilen hava harekâtı ve çatışmalarda 51 DEAŞ TÖ mensubu etkisiz hâle getirilmiştir.

DEAŞ TÖ’nden temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 41 EYP imha edilmiş, harekâtın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 3.591 EYP ve 55 mayın kontrollü olarak etkisiz hâle getirilmiştir.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir. 


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P