banner1199

banner1197

TSK'dan Mardin ve Şırnak açıklaması

GÜNDEM 01.10.2015, 17:44 01.10.2015, 17:45
TSK'dan Mardin ve Şırnak açıklaması
 TSK'dan yapılan açıklamada şunlar denildi:

"01 Ekim 2015 saat 11.00’de Mardin ili Nusaybin ilçesinde icra edilen operasyon esnasında, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada ikisi ağır olmak üzere beş Kahraman silah arkadaşımız ve bir Kahraman Geçici Köy Korucumuz yaralanmıştır. Yaralı iki silah arkadaşımız derhal helikopter ile hastaneye sevk edilmiş, ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen, kahraman bir silah arkadaşımız kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Çıkan çatışmada bir terörist ölü olarak ele geçirilmiş olup, çatışma sona ermiştir.

01 Ekim 2015 saat 11.45’de Şırnak ili Beytüşşebap bölgesinde intikal halinde olan ikmal konvoyuna Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından El Yapımı Patlayıcı ile saldırıda bulunulmuştur. Saldırıda Kahraman bir silah arkadaşımız şehit olmuş, Kahraman bir silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı silah arkadaşımız derhal helikopter ile hastaneye sevk edilmiş ve tedavisine başlanmıştır.

Bölgeye taarruz helikopter kolu ile takviye birlikler sevk edilmiş, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla muhtemel kaçış istikametleri ateş altına alınmış olup, bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırılarda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza ve Geçici Köy Korucumuza acil şifalar temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."


ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P