banner1199

banner1197

TSK'dan Lice açıklaması

Lice'deki olaylarda hayatını kaybeden bir PKK'lı, etkisiz hale getirilmeseydi askeri mevzilere sızacaktı! Açıklama Genelkurmay Başkanlığı'ndan geldi. Genelkurmay, askeri birliğe el yapımı patlayıcı atıldığını ve buna ateşle karşılık verildiğini duyurdu. Bu sırada askeri mevzilere sızmaya çalışan Ramazan Baran hayatını kaybetti.

GÜNDEM 08.06.2014, 14:55 08.06.2014, 15:32
TSK'dan Lice açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Diyarbakır'ın Lice ilçesi, Tunceli ve Bingöl'deki terör eylemleri ile ilgili açıklama geldi.

Açıklamada, Lice'deki olaylarda yaşanan ölümün nasıl gerçekleştiği ortaya çıktı.

Açıklamaya göre, PKK yanlıları Lice Çalıbükü mevkiindeki askeri birliğe; ses bombası, molotof kokteyli ve el yapımı patlayıcılarla saldırdı. Jandarma komando birliğine, uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Bu sırada bir jandarma astsubayı yaralandı. Askerler saldırıya karşı ateşle yanıt verdi. İşte bu sırada, bir grup terörist askeri mevzilere sızmaya çalıştı.

Genelkurmay'ın açıklamasında, "Bölücü terör örgütünün şehir yapılanmasında faaliyet gösteren bir terörist mevzilere sızma girişimi esnasında yaralanmıştır" denildi. Genelkurmay, yaralı teröristin hastanede öldüğünü belirtti.

Açıklamaya göre, saat 19.10 sıralarında komando birliğine bir kez daha ateş açıldı.

Lice'de ölen ikinci kişinin ise ölüm nedeni tespit edilemedi. Açıklamada, "Bir grup vatandaşın, olaylarda vurulduğu iddiasıyla bir erkek cesedini Lice Devlet Hastanesine götürüldüğü" ifade edildi.

PKK, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde de jandarma karakoluna saldırdı.

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde ise HES inşaatına malzeme taşıyan kaya ocağına ait 9 aracın teröristler tarafından yakıldığı açıklandı. Saldırıya 40'a yakın PKK'lının katıldığı öğrenildi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (1)
Ali 5 yıl önce
genel kurmay değil haber kanalı sanki. ülke parçalanmak üzere bunlar hala haber geçiyor.
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P