banner1199

banner1197

TÜBİTAK raporunun ayrıntıları basına yansıdı

Başbakan Erdoğan'a ait olduğu öne sürülen ses kaydına "montaj" diyen TÜBİTAK raporunun ayrıntıları ortaya çıktı. TÜBİTAK, ses kaydının hece hece montajlandığını bildirdi. Ses kaydının Erdoğan ve ailesinin konuşma havuzundan oluşturulduğu belirtildi.

GÜNDEM 07.06.2014, 17:06 07.06.2014, 16:09
TÜBİTAK'ın ses kaydı raporunun ayrıntıları basına yansıdı.

Başbakan Erdoğan’ın, oğlu Bilal Erdoğan’la yaptığı iddia edilen görüşmelerin ses kaydıyla ilgili TÜBİTAK uzmanlarınca hazırlanan bilirkişi raporu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Durak Çetin'e gönderildi. Raporun sonuç kısmında, ses kaydının Youtube’dan indirilerek, “yaygın olarak bulunabilen yazılımlarla incelendiği” ve kaydın montaj olduğu belirtildi.

Ses kaydındaki konuşmaların hecelerden parça parça oluşturulduğu ve istenen kelimelerin türetildiği kaydedildi. Başbakan Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na aleyhinde verdiği tazminat dilekçesinde yer alan, "montajcıların elinde ses havuzu var" ifadesi de raporda yer aldı. TÜBİTAK; ses kaydının bu konuşma havuzundan alınan hecelerle oluşturulduğu görüşünde.

TÜBİTAK'ın ses kayıtlarıyla ilgili raporu hakkında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da açıklama yaptı. Işık, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Tamamen sıfırlandı mı?" sözününün ve eski Bakan Egemen Bağış'ın "Bakara makara" ifadelerinin hece hece oluşturulduğunu savundu

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
lale akcan 5 yıl önce
kim inanır montaj olduğuna. yani duy da inanma.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P