banner1198

banner1199

banner1197

Turizm kenti Antalya'da alkolde reklam yasağı esnafı mağdur ediyor

Alkol satışı yapan işletmelerin tabelaları, mekan içerisinde gözükebilecek yerlerde 11 Hazirandan itibaren içkiyle ilgili semboller tamamen yasaklanıyor.

GÜNDEM 03.06.2014, 14:13 03.06.2014, 13:15
Turizm kenti Antalya'da alkolde reklam yasağı esnafı mağdur ediyor
Alkol satışı yapan işletmelerin tabelaları, mekan içerisinde gözükebilecek yerlerde 11 Hazirandan itibaren içkiyle ilgili semboller tamamen yasaklanıyor. Turizm kenti Antalya'da alkol satışı yapan esnaflara geçen yıl 11 Haziran'dan yürürlüğe giren ve gece 22.00'den sonra içki satışını yasaklayan 6487 sayılı kanunda, "Alkollü içkilerin her ne surette olursa olsun reklamı ve tanıtımı yapılamaz. İçki satışı yapılan yerlerin tabelaları, bir yıl içinde buna uygun hale getirilir" düzenlemesini sorduk. Esnaf yeni düzenlemeden dolayı mağdur ama ne fotoğraf vermek istediler ne de isimlerini nedeni ise Antalya Büyükşehir Belediyesinin AKP'li olması.

Alkol ve sigaraların üstünü örtüyle örtmek zorunda kalan İşletme sahibi şunları kaydetti; 'Müşterim geliyor örtüyü kaldırıyorum sonra tekrar örtüyorum başka bir müşteri geliyor sürekli örtüyle uğraşmak zorunda kalıyorum. İçki ve sigara satılmayacaksa bu sefer masa altına düşecek. Buraya zaten alkol ve sigara almak için geliyorlar. Yasak koydukça ilgi daha da artıyor. Padişah da yasakladı bir zamanlar biliyorsunuz'

Zabıtaların işyerlerini gezdiklerini alkol ve sigaraların üzerinin örtülmesini ve iş yeri tabelalarının değişmesini söylediklerini belirten esnaflar gece 22.00'den sonra içki satışını yasaklayan yasadan mağdur olduklarını işyerlerini 22.00'den sonra kapatmak zorunda olduklarını vurguladılar.

Lokanta sahibi İlyas Şimşek ise bu yasağın turistlere anlatamadıklarını ve yasağın uygulamasında zorluklar çektiklerini söyledi. 'Turistlerin gelmesini de yasaklasınlar olsun bitsin bir yerden vergi almak için elinden geleni yapıyorlar.'

Haber: Merve Demirağ
Fotoğraf : Birsen Aslan
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P