banner1199

banner1197

Türkiye Liseliler Birliği: İstiklalimiz için kahrolsun PKK

GÜNDEM 19.03.2016, 17:20
Türkiye Liseliler Birliği: İstiklalimiz için kahrolsun PKK

İstanbul’un en merkezi yerlerinden İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen terör saldırısı sonucu yurttaşlarımız hayatını kaybetti.

Gerçekleşen canl bomba saldırısına liseliler tepki gösterdi.

Türkiye’nin dört bir yanından ‘TaLeBe Meclisi’ için Ankara’da bir araya gelen Türkiye Liseliler Birliği üyeleri basın açıklaması düzenledi.

Liselier, "İstiklalimiz ve geleceğimiz için kahrolsun PKK" dedi.

TGB Genel Merkezi’nde gerçekleşen basın toplantısını Türkiye Liseliler Birliği Genel Başkanı Bora Çelik gerçekleştirdi.  

Açıklamada Henri Barkey’in “Yarın öbür gün İstiklalde bomba patlarsa…” tehditlerini değerlendiren Bora Çelik; "Ne güvenlik güçlerimiz ne de milletimiz bu tehditlere boyun eğmemektedir. Türkiye’nin kararlılığının önüne bombalarla geçilemez. Ayrıca, Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitiren Buğra kardeşimizin annesi, Nâlan annemizin söyledikleri PKK’ya en ağır darbeyi indiriyor. Bakın ne diyor Nâlan annemiz: Aklınızı başınıza toplayın, ölü toprağını atın üzerinizden. Ata’mın Bursa Nutku’nu okuyun.” dedi.

İşte açıklamanın tam metni:

6 gün önce Ankara’da ve bugün de İstiklal Caddesi’nde yapılan saldırılarda  yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımızın yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 

Çanakkale zaferinin 101. Yılını kutladığımız bugünlerde Mehmetçiğin PKK ya karşı yaptığı mücadeleyi kutluyoruz. Kutluyoruz diyoruz çünkü Ankara’da ve İstanbul’da  kaybettiğimiz canlarımızın hesabını bugün Mehmetçik PKK’dan sormaktadır.
Türkiye’nin, emperyalizm destekli bölücü teröre karşı yürüttüğü mücadele, başarılı bir şekilde sürdürülmeye devam ediyor. 

Mehmetçik, Türkiye’yi parçalamak isteyenlere karşı, milletimizi birleştiren bir mücadele çizgisini benimseyerek düşmana karşı zaferler kazanmaktadır. 

Kürt yurttaşlarımızı milletin birliğini sağlamak için ellerinde Türk Bayraklarıyla PKK ya karşı yürüyüşler düzenliyor. Sonuç, PKK kendi hendeklerinde kaybetmektedir.

Ankara’daki saldırının, Türk Ordusu’nun Yüksekova’ya yapacağı operasyon öncesinde gerçekleşmesi, saldırının hedefini net bir şekilde ortaya koyuyor. 

Sur ve Cizre’de yenilen PKK, uyarı eylemleriyle Mehmetçiğin yapacağı yeni operasyonların önünü kesmeyi amaçlıyor.  CIA şeflerinden Henry Barkey’in “yarın öbür gün İstiklalde bomba patlarsa…” diye Türk milletini tehdit etmesi hala akıllardadır. Ne güvenlik güçlerimiz ne de milletimiz bu tehditlere boyun eğmemektedir. Türkiye’nin kararlılığının önüne bombalarla geçilemez. 

Türkiye’de vatan mücadelesi yürütmenin bedelleri ağır olmuştur. Tüm bu bedellere rağmen, milletimiz evlatlarını Mehmet yapmaya kararlıdır. Artık anneler doğan çocukların adlarını Mehmet koymaktadır. 

Ailerimizarkadaşlarlarımızı askere davullarla zurnalarla göndermektidir.

Liseler ve üniversiteler bölücü teröre karşı birleşmektedir.

Maç izlemeye giden taraftarlar artık takımlarına isimlerinin yerine “ Vatan Sana Canım Feda” sloganlarını atmaktadır.  
 
NALAN ANNEMİZİN SÖYLEDİKLERİ PKK'YA EN AĞIR DARBEYİ İNDİRİYOR

Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitiren Buğra kardeşimizin annesi, Nâlan annemizin söyledikleri PKK’ya en ağır darbeyi indiriyor. Bakın ne diyor Nâlan annemiz: “Aklınızı başınıza toplayın, ölü toprağını atın üzerinizden. Ata’mın Bursa Nutku’nu okuyun.”

Buradan Nâlan annemizin nezdinde milletimize sesleniyoruz, merak etmesin bizler Buğra kardeşimiz kadar Mehmediz. 

Ve Bursa Nutku’ndan aldığımız görev bilinciyle terör saldırısının arkasında ABD destekli PKK terörünün olduğunu göstermek için bugün burada toplandık.

Milletimizin ve ailelerimizin içi rahat olsun.  Türk Gençliği var olduğu sürece Türkiye’yi asla bölemeyeceklerdir. 

Gençlik, İstiklal ve geleceği için her zamandankinden daha fazla mücadele edecektir.

Türk Gençliğin kalemi PKK’ın kalleş saldırılarından her zaman daha keskin olacaktır. 


Basın açıklaması ‘PKK'nın Hakkından Gençlik Gelecek’ ve ‘Atatürk Gençliği Görev Başında’ sloganları ile son buldu.
 
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
TC-ULUBATLI 4 yıl önce
EY ATATÜRK'ÇÜ TÜRK GENÇLİĞİ ; BUGÜN VATAN İÇİN BİRLEŞME GÜNÜDÜR !
TGB'DE TÜRKİYE GENÇLİK BİRLİĞİ'NDE VATANIN İÇİN BİRLEŞ ! YAŞA VAROL TGB !
ALİ DEMİRCİ 4 yıl önce
SİZLER BİRER ASLANSINIZ. ASLANLARIM BENİM. TLB VE TGB AYNI ŞEYDİR. AYNI ASLAN GURUPLARIDIR. SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P