banner1198

banner1199

banner1197

Türkiye ürkütücü bir tabloyla karşı karşıya

Türkiye'de hergün 5 kişi cinayete kurban gidiyor. Ürkütücü tablonun ilk sırasında da İstanbul var. Cinayetlerin başlıca nedenleri ise para ve namus.

GÜNDEM 27.02.2017, 16:17

Türkiye ürkütücü bir tabloyla karşı karşıya. Ülkemizde geçtiğimiz yıl hergün 5 kişi cinayet kurban gitti.

Emiyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı 2016 yılında ülke genelinde bin 948 kişinin öldürüldüğü bilgisini verdi.

Açıklamaya göre, listenin ilk sırasında İstanbul var. İstanbul'u sırasıyla Ankara, İzmir ve Adana izliyor. 

Nüfus bakımından küçük ve az göç alan bölgelerde ise cinayet, gasp vb olayların büyük şehirlere oranla oldukça azaldığı görülüyor.

Cinayet nedeni olarak da ilk sırayı para ve namus meseleleri alıyor.

Polis ve jandarmanın tespitine göre, diğer cinayet nedenleri ilk sırada yer alan ana başlıklardan pek de farklı değil. Aile içi şiddet, husumet, kıskançlık, cinsel taciz, cinsel saldırı veya cinsel istismar, anlık gelişen olaylar, trafik tartışmaları, kumar, alkol kullanımına bağlı kavgalar, arazi anlaşmazlığı ve miras kavgaları "diğer" cinayet nedenleri olarak gösteriliyor.

Toplumumuzun başta olmak üzere kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın kanayan yarası töre cinayetleri ise son iki yıldır polis ve jandarmanın tutaklarına hiç yansımadı.

Cinayetlerin işleniş şekilleri incelendiğinde ise en çok ateşli silahların kullanıldığı görüldü. Buna göre Türkiye’de işlenen cinayetlerin yüzde 67’si tabanca, pompalı tüfek ve benzeri ateşli silahlarla işlendi.ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P