banner1199

banner1197

Türkiye'nin enerjisi satılıyor!

Taşeronlaşma ve özelleştirmenin Soma'da 301 can aldı, ancak buna rağmen AKP Hükümeti özelleştirmelerden geri adım atmadı. Enerji Bakanı Taner Yıldız, kurdukları sistemin özelleştirmeye dayandığını, özellikle enerji sektöründeki özelleştirmelere devam edeceklerini açıkladı.

GÜNDEM 13.06.2014, 18:20 13.06.2014, 17:23
Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy enerji ve maden işçileri, bu yemini Türkiye'nin hafızasına kazıyalı çok olmadı.

Soma'da 301 haneye ateş düşüren ve tüm Türkiye'nin gözyaşı döktüğü özelleştirme faciası üzerinden ise yalnızca 1 ay geçti.

Buna rağmen AKP Hükümeti, özelleştirmelerden vazgeçmedi, hatta hız verdi.

Yatağan Termik Santrarli ile Yeniköy Linyit İşlemeleri özelleştirildi. Sırada ise enerji sektöründeki diğer işletmeler var. Açıklama Enerji Bakanı Taner Yıldız yaptı.

Enerji sektöründe özelleştirmelere devam edeceklerini belirten Yıldız, devletin elinde barajlar gibi bir miktar üretim merkezi bırakacaklarını açıkladı.

AKP Hükümeti özelleştirmede kararlı, işçiler ise direnişte kararlı.

Türk-İş eylem takvimini açıkladı. Tes-İş ve Maden-İş'te örgütlü işçiler Pazartesi günü tam gün iş bırakacak. Sarlı günü eylem genişleyecek. Türkiye genelinde Tükr-İş'e bağlı sendikalar 2 saat iş bırakacak. 18 Haziran Çarşamba günü ise 81 ildeki AKP binalarına yürünecek. 22 Haziran Pazar günü özelleştirmenin 301 cana malolduğu Soma'da kamulaştırma mitingi yapılacak.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P