banner1199

banner1197

TÜSİAD Başkanı istifa etti!

Ve TÜSİAD'da deprem gibi bir karar çıktı. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz istifa etti. Sahibi olduğu Sütaş'la ilgili basında çıkan haberlerden dolayı istifa ettiğini açıklayan Yılmaz, "Benim üzerimden TÜSİAD'ın yıpratılmasına izin vermem" dedi.

GÜNDEM 04.06.2014, 14:49 04.06.2014, 17:46
TÜSİAD Başkanı istifa etti!
TÜSİAD 43 yıllık tarihinde bir ilki yaşadı. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz sahibi olduğu SÜTAŞ'ın toplantısında açıkladı.

Yılmaz’ın sahibi olduğu SÜTAŞ bir süreden beri işçi eylemleri ile gündemdeydi. Bazı işçilerin e-devlet şifrelerinin alındığı iddiaları ortaya atılırken son olarak da eylem yapan işçilerin bulundukları alana hayvan dışkısının döktürüldüğü öne sürüldü.

Basında çıkan bu haberlerin ardından Muharrem Yılmaz TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yılmaz, istifasını SÜTAŞ'ın toplantısında duyurdu.

Yılmaz, toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
"Sütaş ile ilgili bugün bazı gazetelerde yapılan haberlerde TÜSİAD adının ön plana çıkarıldığını gördüm. Ben TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak aldığım TÜSİAD itibarı emanetine en fazla titizlik göstermesi gereken insanım."

Yılmaz, toplantıya gelmeden önce istifa dilekçesini TÜSİAD yönetimine sunduğunu ve üyelere durumu duyurduğunu kaydetti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
saniye turkmen 5 yıl önce
bu kadar baskıdan sonra ne yapsın?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P