banner1199

banner1197

Tutuklu subaylar görevlerine geri dönebilecekler

Anayasa Mahkemesi’nin verdiği Balyoz kararı sonrası gözler şimdi yeniden yargılama ve komutanların görevlerine geri dönmesi sürecine çevrildi. Askeri kaynaklar Yüksek Mahkeme kararlarının başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri'nde memnuniyet yarattığını bildirdi. Aynı kaynaklara göre; Balyoz'dan tutuklu subaylar TSK bünyesindeki görevlerine geri dönebilecekler.

GÜNDEM 18.06.2014, 23:28 18.06.2014, 22:37
Tutuklu subaylar görevlerine geri dönebilecekler

Askeri kaynaklar Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz kararının Türk Silahlı Kuvvetleri'nde büyük memnuniyetle karşılandığını bildirdi.

Yüksek Mahkeme'nin Balyoz tertibinde sona gelindiğini gösteren kararı başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere TSK’da memnuniyet yarattı.

Askeri kaynaklar kararın adaletin tecellisi olduğunu, tüm TSK’da büyük memnuniyet yarattığını aktardı. Şimdi gözler Balyoz'la kumpasa uğrayan askerlerin yeniden yargılanması ve görevlerine iade edilmesi sürecine çevrildi.

Askeri kaynaklar bundan sonraki beklentinin, Yüksek Mahkeme kararı çerçevesinde yeniden yargılama olduğunu belirtti. Yine aynı kaynaklara göre; tutuklu muvazzaf subayların, tahliye edilmeleri halinde, görevlerine dönmelerinin de önünü açacak.

Bu noktada askeri kaynaklar, Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmelere dikkat çekti. Bu görüşmeler çerçevesidne Balyoz’dan tutuklu muvazzaf subayların Yargıtay kararından sonra da emekli edilmediklerini vurguladı.

Balyoz kumpasına uğrayan yüzlerce asker emekli oladığı için tutuklu da olsa halen TSK bünyesinde yer alıyor. Askeri kaynakların bildirdiğine göre; tahliyeler gerçekleştiğinde tutuklu muvazzaf subaylar TSK bünyesindeki görevlerine geri dönecekler.

Yorumlar (0)
17°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P