banner1199

banner1197

Ümit Özdağ: Kilis'te afet durumu ilan edilmeli

MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, saldırılara 15 dakika içinde yanıt verilse de kamyonetlerin üzerine yerleştirilen Katyuşa füzeleri hemen yer değiştirdiğinden sonuç alınamadığını söyledi. Özdağ, "Bir an önce Kilis'in güvenliği için önlem alınması ve afet durumu ilan edilmesi gerekiyor" dedi.

GÜNDEM 25.04.2016, 16:12 25.04.2016, 19:09
Ümit Özdağ: Kilis'te afet durumu ilan edilmeli
MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanlığına iki kanun teklifi sunacağını; bunlardan birinin "şehit ailelerine ev verilmesini", ikincisinin de "koruculara, güvenlik güçlerine verildiği gibi silah verilmesini" kapsadığını söyledi. "AK Parti'nin akıl sınırlarını aşan ve cahilce Suriye politikasının Türkiye'ye verdiği zarar artarak devam ediyor." diyen Özdağ, PKK gibi tam zamanlı terör örgütüne karşı yarı zamanlı terörle mücadele anlayışı ve vatanseverlikle sonuç almanın mümkün olmadığını belirtti.

Özdağ, Suriye'nin toprak bütünlüğünü de güvence altına alan kapsamlı bir terörle mücadele anlayışına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Suriye'den atılan füzelerle Kilis'in ağır bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu belirten Özdağ, saldırılara 15 dakika içinde yanıt verilse de kamyonetlerin üzerine yerleştirilen Katyuşa füzeleri hemen yer değiştirdiğinden sonuç alınamadığını söyledi.

Daha önce Başika'da da Türk tankına saldırıldığını anımsatan Özdağ, "IŞİD'in bu saldırıları sistemli ve amaçlıdır." ifadesini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın "füze düşmesinin ardından programlarını tamamlamadan Kilis'ten ayrıldığını" öne süren Özdağ, "Acaba Kilis'i Adana civarına mı taşımayı ya da Kilislileri nakletmeyi mi düşünüyorlar?" diye sordu.

Kilislilerin tam anlamıyla psikolojik travma yaşadığını belirten Özdağ, şöyle devam etti:

"(Angajman kuralları gereği karşılık verdik) sözleri Kilisliler için hiçbir şey ifade etmiyor. Bir an önce Kilis'in güvenliği için önlem alınması ve afet durumu ilan edilmesi gerekiyor. Kilis'te patlayacak bir bomba inanılmaz sonuçlara yol açabilecek. Gelişmeler, Kilis'te her an kontrol dışı olaylarla karşı karşıya kalabileceğimizi gösteriyor. Şu ana kadar olmaması tesadüf. Bu ana kadar Kilis'te büyük olayların olmaması Allah'ın yardımıdır.". AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P