banner1199

banner1197

Üniversiteliye yurt şantajı

Savcılık takipsizlik kararı verdi, yurt yönetimi soruşturma başlattı. Çemberlitaş Kız Öğrenci Yurdu Yöneticileri, Emniyetten gelen yazıyla TGB'li üniversite öğrencisini yurttan atmak için harekete geçti.

GÜNDEM 14.11.2013, 10:45 14.11.2013, 16:00

AKP Hükümeti gençliği sindirme çabalarına ara vermiyor.

Çemberlitaş Kız Öğrenci Yurdu yönetimi, Haziran direnişine katılan Derya Dalbudak'ı yurttan atmak için harekete geçti.

Emniyetin gönderdiği yazı ile başlatılan soruşturmada TGB üyesi Dalbudak'ın "güvenlik güçlerine karşı geldiği ve silah kullandığı" iddia edildi.

Dalbudak suçlamaları kabul etmedi.

Dalbudak, "Devletin güvenlik güçlerine karşı gelmek, hakaret etmek, silah kullanmak" gibi suçlamalarda bulundular. Ben bunun üzerine savunmamı verdim. Gerçi savunma yapılacak bir olay yoktu sonuçta. Suçlamaları kabul etmediğimi belirttim."

İfadesini alan yurt yöneticileri Dalbudak'tan "arkadaşlarını ihbar etmesini" istedi, bursunun kesilmesiyle tehdit etti.

Dalbudak, "Annemizin babamızın vergileriyle yapılan yurtlarda barınmamızı istemiyor. Bursumuzun da kesilmesiyle tehdit ediyor bizi. Yurt müdürü yurttan atılırsam devlet bursumun da kesileceğini söyledi. Çaresiz bırakmak istiyorlar. "Ne yapacaksın o zaman, savunduğun arkadaşların yanında olacak mı?" diye sordular."

Ulusal Kanal'a konuşan Dalbudak, "baskılara karşı kalemleriyle mücadeleye etmeye devam edeceklerini" söyledi.


Haber: Özer Sürmeli
Kamera: İnanç Saraçoğlu

ulusalkanal.com.trYorumlar (1)
aynur yaman 6 yıl önce
GEZI DIRENISINDEN SONRA RTE nin GENCLERI BIZ ATLADIK,ONLARI EGITMEDIK TARZINDA BIR KONUSMASI VAR.O KONUSMADA YUZ IFADESI ,KONUSMA TARZI TEHDITKARDI. YASANANLAR,GENCLERE YAPILANLAR O KONUSMADAN SONRA YAPILANLAR. O KONUSMAYI BULSANIZ ,YAYINLASANIZ.RICAM BU MUMKUNSE.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P