banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Usta oyuncu Ayberk Atilla hayatını kaybetti (Ayberk Atilla kimdir)

Ünlü oyuncu Ayberk Atilla 71 yaşında hayatını kaybetti. Kanser tedavisi gören Atilla'nın acı haberi sanat camiasını yasa boğdu. Atilla için yarın saat 11:00'de İstanbul Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer sahnesinde tören yapılacak.

GÜNDEM 21.01.2017, 10:09 21.01.2017, 18:04
Usta oyuncu Ayberk Atilla hayatını kaybetti (Ayberk Atilla kimdir)

Sanat camiası bir değerini daha yitirdi. 71 yaşındaki oyuncu Ayberk Atilla hayatını kaybetti

Usta sanatçı bir süredir kanser tedavi görüyordu. Geçen hafta mesane kanseri teşhisi koyulan Ayberk Atilla, hastanede müşahede altına alınmıştı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından yapılan açıklamada, Atilla'nın hayatını kaybettiği belirtildi.

Ayberk Atilla için 22 Ocak Pazar günü Saat 11:00'de Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer sahnesinde tören yapılacak. Usta sanatçı Şakirin Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

18 Eylül 1946 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Ayberk Atilla, Türk tiyatro,sinema ve dizi oyuncusuydu.

AYBERK ATİLLA KİMDİR

Ayberk Atilla 18 Eylül 1946'da İstanbul'da dünyaya geldi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan sanatçı, sanat hayatına 1967'de Lale Oraloğlu Tiyatrosunda başladı.

Münir Özkul Tiyatrosu, Altan Karındaş Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üç Maymun Kabare, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda çalışan, sinema ve dizi filmlerde de rol alan Atilla, bir süre ara verdikten sonra yeniden tiyatroya dönerek, BKM kadrosuna katıldı.

Sanatçı, "Gurney", "Cahide", "Fehim Paşa Konağı", "Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?", "Yalandan Kim Ölmüş" ve "Koca Sinan" oyunları ile "Zeki Metince", "Bir Demet Tiyatro", "Organize İşler", "Neşeli Hayat", "Leyla ile Mecnun" ve "Hükümet Kadın" filmlerinde rol aldı.

Atilla, son olarak "Kiralık Aşk" ile "Seksenler" dizilerinde oynamıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P