banner1199

banner1197

Usta yazar Tuncer Cücenoğlu hayatını kaybetti

Yeğeni Cem Cücenoğlu, amcası Tuncer Cücenoğlu’nun vefat ettiğini duyurdu. Cem Cücenoğlu, "Amcam Tuncer Cücenoğlu'nu kaybettik... Türk Tiyatrosu'nun en önemli oyun yazarlarından biriydi. Aydınlık bir Türkiye için kalemini ustaca konuşturan insan! Artık yok... ifadelerini kullandı

GÜNDEM 18.07.2019, 11:09 18.07.2019, 17:59

Oyun yazarı Tuncer Cücenoğlu, bir süreden beri kanser tedavisi gördüğü İstanbul Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sabah saat 06.30 sıralarında hayatını kaybetti. Tuncer Cücenoğlu 75 yaşındaydı.

Yeğeni Cem Cücenoğlu, amcası Tuncer Cücenoğlu’nun vefatının ardından Twitter’da "Amcam Tuncer Cücenoğlu'nu kaybettik... Türk Tiyatrosu'nun en önemli oyun yazarlarından biriydi. Aydınlık bir Türkiye için kalemini ustaca konuşturan insan! Artık yok..." mesajını yayımladı.

Cücenoğlu, bir dönem Aydınlık Gazetesi'nde de yazılar kaleme almış, Ulusal Kanal'da tiyatroya ilişkin önemli programlar yapmıştı.

10 Nisan 1944 yılında Çorum’da doğan Cücenoğlu, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun oldu. Oyunları Devlet Tiyatroları ve özel tiyatrolarda sahnelenen Cücenoğlu, Türkiye Yazarlar Sendikası ve P.E.N. Türkiye Merkezi üyesiydi. Cücenoğlu, 2011 yılında 11. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Cevat Fahmi Başkut Özel Ödülü’nü almıştı.

ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P