banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Vatan Partisi Ankara  İl Başkanı Aykut Diş: Mehmetçik savaşıyor, Cumhuriyet yükseliyor

Vatan Partisi Ankara  İl Başkanı Aykut Diş, "Atatürk’ün 'En büyük bayramdır' dediği, Devrimin bayramı, Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutlu olsun. Cumhuriyet dimdik ayaktadır. 96 yılda tahribatlar yaratılsa da ulu çınarın özünü kurutamadılar. Bir kısım dalları eğrilse de kırılsa da kökünü koparamadılar. Cumhuriyet yeniden yeşermektedir." dedi

GÜNDEM 29.10.2019, 14:16 29.10.2019, 17:45
Vatan Partisi Ankara  İl Başkanı Aykut Diş: Mehmetçik savaşıyor, Cumhuriyet yükseliyor

Vatan Partisi, Cumhuriyet'in kuruluşunun 96'ncı yıl dönümünü coşku ile kutladı. Vatan Partisi Ankara teşkilatı dün Güvenpark'ta buluştu. Partililer, ellerinde al bayraklarla Arslan'lı yoldan yürüyerek kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıktı, asker selamı verdiler.

Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında şehit olan askerlerin yoklaması yapılarak başlayan yürüyüşte, 15 Temmuz ve Kurtuluş Savaşı şehitleri de anıldı. Saygı duruşunda bulunan vatanseverler ardından İstiklal Marşı'nı okudu. Yürüyüşte yüzlerce vatandaş hep bir ağızdan 'Cumhuriyet Bayramı Mehmetçiğe armağan', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti', 'Atatürk gençliği görev başında' sloganları attı. Bozkurt işareti yapan öğrenciler de yürüyüşe destek verdi.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş, yürüyüş öncesi yaptığı açıklamada Cumhuriyet'in 96'ıncı yılına zaferle girildiğini söyledi. Diş, geleceğe ümitle baktıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Devrimlerle tepelenen ama hatalarla hortalayan tarikatlar, yine tepelenmektedir. Cumhuriyetin düşmanı FETÖ yine tepeleniyor. 15 Temmuz kalkışması ve diğer gerici kalkışmalar, Cumhuriyet yargıç ve subayları tarafından bastırıldı. Gelişmelerden sevinç duyuyoruz. Türkiyemizin gerçek dostları ile kucaklaşmasından mutluyuz. Rusya, İran, Çin ve Venezuela ile yeni bir dünya kuruluyor. Yeni dünya mazlum milletlere güç veriyor. Yetmez! Cumhuriyetin 100'üncü yılına tam teşekkürlü girmeliyiz. Şantajlara boyun eğmeyerek, zaafları gidermeli, eksikleri tamamlamalıyız.”

EĞİTİM VE ÜRETİM VURGUSU

Diş, bilimsel ve laik eğitimin önemine dikkat çekti, üretim vurgusu yaptı. “Çağdaş eğitim sistemi getirmeliyiz” diyen Diş, şöyle sürdürdü:

“Laik ve bilimsel eğitim modelini daha güçlü inşa etmek zorundayız. Siyasi atılımları daha ileri taşımak için üretmek ve el kapılarını kapatmak zorundayız. Cumhuriyeti, kalpaklarla, postallarla, süngüyle ve çarıkla kazandık. Cumhuriyet bayramını, görevsiz kutlayamayız.”

'KEMALİZME TESLİM OLDULAR'

Diş, Vatan Partisi'nin programının Türkiye tarafından uygulandığını belirterek, şöyle konuştu:

“FETÖ dağıtılacak demiştik, darma duman oldu. PKK ezilecek demiştik, perişan oldu. Cumhuriyeti yıkamazsınız demiştik, Türkiye'yi yönetenler Kemalizme teslim oldular. Mavi Vatan emin ellerde, Asya Çağı başladı. ABD piyonlarıyla birlikte, BOP haritasına gömülüyor.”

'MEHMETÇİK SAYESİNDE BURADAYIZ'

Vatan Partisi Öncü Gençlik Ankara İl Başkanı Sezer Özseven konuşmasına tüm şehit ve gazilerimizi selamlayarak başladı. Özseven, şunları kaydetti:

“15 Temmuz'da şehit veridiğimiz kahramanlarımız sayesinde, sınır ötesinde Amerika ile çarpışan Mehmetçik sayesinde buradayız. Üniversite ve lise öğrencileri olarak sıra arkadaşlarımızı da şehit verdik. Onların bize emanet ettikleri bayrağı yere düşürmeyeceğiz. Türkiye bugün ABD planlarını gömmektedir. Biz de gördüğümüz her yerde ABD askerlerini mazlum milletlerin çuvallarıyla tanıştırdık. ABD bölgemizde kaçacak delik aramaktadır. Buradan söz veriyoruz, bayrağı yere düşürmeyeceğiz. ABD piyonlarını ezeceğiz, Mehmetçiği vurmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz”

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P