banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Vatan Partisi'nden İran Büyükelçiliği'ne taziye ziyareti 

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan başkanlığındaki heyet, İran'ın Ankara Büyükelçiliğine taziye ziyaretinde bulundu, dayanışma dileklerini iletti. Büyükelçi Mohammed Farazmand ile biraraya gelen Reyhan "Bu saldırı yalnız İran’a değil, Irak, Suriye ve aynı zamanda Türkiye’ye de yapılmıştır" dedi. Büyükelçi Farazmand da, Vatan Partisi’nin dostluğu ve dayanışmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

GÜNDEM 03.01.2020, 15:51 03.01.2020, 21:24
Vatan Partisi'nden İran Büyükelçiliği'ne taziye ziyareti 

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan başkanlığında, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Enç, MKK Üyesi Bayram Yurtçiçek ve Uluslararası İlişkiler Büro Üyesi Yusuf Tunçer’den oluşan Parti heyeti, İran Devrim Muhafızları'nın seçkin birliği Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin ABD tarafından hain bir saldırıyla Irak’ta şehit edilmesi nedeniyle, İran İslâm Cumhuriyeti Büyükelçiliğini ziyaret edip, Büyükelçi Sayın Mohammed Farazmand’a başsağlığı ve dayanışma dileklerini iletti.

Büyükelçi Farazmand’a, bu saldırının ABD emperyalizminin alçakça saldırılarından biri olduğunu söyleyen Reyhan, “Şunu bilin, yalnız Vatan Partisi değil, bütün Türk Milleti İran’ın yanındadır. Süleymani hepimizin şehididir. Bu saldırı yalnız İran’a değil, Irak ve Suriye’ye ve aynı zamanda Türkiye’ye de yapılmış bir saldırıdır. Bölge halkları eninde sonunda emperyalizmi bölgeden söküp atacaktır. Biz Türkiye olarak ABD’nin haydutluğunu çok iyi biliriz. 15 Temmuz Darbe girişiminden biliriz, besleyip üzerimize saldığı terör örgütlerinden biliriz. Türkiye’nin şehitleri İran’ın, İran’ın şehitleri de Türkiye’nin şehitleridir. Türk Hükümetinin de ABD saldırganlığına karşı komşumuz İran’la dayanışma içinde olacağına inanıyoruz. Başınız değil başımız sağolsun” dedi.

Büyükelçi Farazmand ise Vatan Partisi’nin dostluğu ve dayanışmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ABD, bölgede hızlı ve artarak çoğalan hatalar yapıyor. Şehit General Süleymani, Irak ve bölge ülkelerinin dostuydu. Bölge halkının emperyalizme karşı bağımsızlığı için mücadele ediyordu. Bu uğurda şehit oldu. ABD 2003’ten beri Irak’ı işgal etmiş vaziyette. Bu şehadet, ABD’nin hızlı bir şekilde bölgeden kaçmasına vesile olacaktır. Trump ve Pompeo’nun sevinci geçici bir sevinç olacak ve hızlı bir şekilde çok büyük bir hata yaptıklarını anlayacaklar” diyerek Vatan Partisi heyetine ziyaretleri için teşekkür etti. Ziyaret, Genel Sekreter Utku Reyhan’ın, Büyükelçilikte Kasım Süleymani için açılan taziye defterini Partimiz adına imzalamasıyla son buldu.ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P