banner1199

banner1197

Vatan Partisi ve Öncü Gençlik KDHC ziyaretini tamamladı

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin 70. Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Pyongyang’a davet edlen Vatan Partisi ve Öncü Gençlik heyeti Türkiye’ye döndü.5-15 Eylül 2018 tarihleri arasında kutlama törenlerine katılan heyetler, aynı zamanda parti ve gençlik yöneticileri ile de resmi görüşmeler gerçekleştirdi.

GÜNDEM 16.09.2018, 18:28
Vatan Partisi ve Öncü Gençlik KDHC ziyaretini tamamladı

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Türkiye’den yalnızca Vatan Partisi ve Öncü Gençlik’I davet etti. Kim İl Sung Meydanı ve May Day Stadyumunda üç gün süren büyük kutlama törenine davet edilen heyetler, ziyaret süresince başkent Pyongyang’ın önemli merkezlerinde de gezi incelemelerde bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul il Başkanı Cem Dikmen ve Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı’nın başkanlığını yaptığı heyetler, parti ve devlet yetkilileriyle resmi görüşmeler gerçekleştirdi.

Kore işçi Partisi Merkez Komitesi Uluslararası İlişkiler Departman Müdürü Ryu Myong Son ile Cem Dikmen’in başkanlığını yaptığı heyet parti genel merkezinde bir araya geldi. Bir buçuk saat süren görüşmede Cem Dikmen,Türkiye’nin verdiği savaşta KDHC ile cephe ortağı olduğunu vurguladı. Ülkeler arası diplomatik ilişkilerde somut adımlar atılması, ticari işbirliği, turizm atılımları ve batının KDHC yalanlarına ilişkin topyekün mücadele, görüşmede öne çıkan başlıklar oldu.

Görüşmede, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Kim Jong Un’a, hediyesi ve özel mektubu da sunuldu.

Cem Dikmen ayrıca, kutlama onuruna verilen özel bir akşam yemeğinde 15 ülkeden parti ve devlet temsilcileriyle bir araya geldi.

Kore İşçi Partisi’nin gençlik örgütü olan Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği lideri ve aynı zamanda KDHC Parlamento üyesi olan Pak Chol Min, Öncü Gençlik heyetini meclis binasında kabul etti. Karşılıklı görüşlerin ifade edildiği buluşma, bir buçuk saat sürdü. Görüşmede, iki ülke gençliğinin emperyalizme karşı kararlı duruşu ve gelecek döneme ilişkin işbirliği adımları öne çıktı. Gençlik örgütleri açısından bir milat olarak ilan edilen toplantı, heyet liderlerinin karşılıklı hediye sunumlarıyla sona erdi.

Aynı günün akşamı, Pak Chol Min, Öncü Gençlik heyetin onuruna basına kapalı özel bir akşam yemeği verdi ve toplantıda görüşülen konular derinleştirildi.
 
Her iki görüşmede ve ziyaret boyunca Vatan Partisi ve Kore İşçi Partisi’nin tarihi dostluğu öne çıktı. 1993 Yılında Doğu Perinçek’in KDHC Kurucusu  ve ebedi lideri Kim İl Sung’la Pyongyang’da yaptığı görüşme hatırlatıldı. Kore İşçi Partisi yetkilileri, Uluslararası Sergi Müzesi’nde segilenen

Vatan Partisi heyetlerinin daha önce takdim ettiği hediyelerini ziyaret esnasında Türk heyetine gösterdi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P