banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Wikileaks'ten yeni belgeler: Amerika’yla ilgili yeni sırları gün yüzüne çıkardı

Vikileaks kurucusu Julian Assange "The Wikileaks Files" adlı yeni kitabı çıktı. Kitaptaki çarpıcı bilgilerden birisi de 2006 yılında Amerika’nın Şam Büyükelçisi’nin Suriye hükümetini devirmeye yönelik planları. Assange, "Suriye'ye ilişkin bilgi 2006 yılına ait. Plana göre Suriye hükümeti Şiiler ve Sünniler olarak karşı karşıya getirilecekti” dedi.

GÜNDEM 09.09.2015, 18:11 09.09.2015, 18:16
Wikileaks'ten yeni belgeler: Amerika’yla ilgili yeni sırları gün yüzüne çıkardı
Devletlere ait gizli yazışmaları yayınlayan Wikileaks, Amerika’yla ilgili yeni sırları gün yüzüne çıkardı. 

Yeni belgeler Vikileaks kurucusu Julian Assange’nın "The Wikileaks Files" adlı kitabında yayımlandı.

Assange kitabın içeriğine ilişkin Raşa Tudey televizyona dikkat çeken açıklamalar yaptı. Asange, kitabın içindeki en önemli belgelerin askeri planlarla ilgili e-posta yazışmaları olduğunu söyledi. Bu belgelere örnek veren Assange 2006 yılında Şam'daki ABD Büyükelçisi’nin Suriye hükümetini devirmeye yönelik planları anlattı. Assange “Plana göre hükümet üyeleri arasında paranoyak korku tohumlar ekilecekti ve Şiilerle Sünniler karşı karşıya getirilecekti" dedi.

Amerikan imparatorluğunun dünyaya askeri üsler sayesinde yayıldığını belirten yazar, "Dünya genelinde, 120'den fazla ülkede bin 400'den fazla Amerikan askeri üssü var. Bunun dışında Amerika, ticari bir imparatorluktur” ifadesini kullandı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P