banner1199

banner1197

Yatağan ve Yeniköy santralleri satıldı

Yıllk 300 milyon lira net karı olan Yatağan Termik Santrali ve Yeniköy Linyit İşletmeleri sadece 1 milyar 91 milyon dolara satıldı. Özelleştirme ihalesini alan Denizli merkezli Elsan Elektrik; santral ve madenleri tüm taşınmazları, ruhsatları, sosyal tesisleri ve hazır stokları ile birlikte devralacak.

GÜNDEM 12.06.2014, 20:00 12.06.2014, 19:01
Yatağan ve Yeniköy santralleri satıldı
Özelleştirme ihalesini 1 milyar 91 milyon dolar'lık teklifle Denizli merkezli Elsan Elektrik kazandı.

İhaleye Limak, Alsim Alarko, İçtaş Enerji, Konya Şeker, Çelikler Taahhüt ve Elsan Elektrik firmaları katıldı. İçtaş Enerji ilk turda, Limak Sanayi ikinci turda, Çelikler Taahhüt ise üçüncü turda en düşük teklifi vererek elenen kurum oldu.

Açık artırmaya geçildiğinde 1 milyar 82 milyon dolar olan ihale tutarı sadece 9 milyon dolar yükseldi. Açık artırma turlarına Konya Şeker, Alsim Alarko ve Elsan Elektrik katıldı.

İhaleyi kazanan Elsan Elektrik, Denizli merkezli Bereket Enerji bünyesinde faaliyet gösteriyor. Bereket Enerji’de son olarak Aydın, Denizli ve Muğla’nın elektrik dağıtımını yapan Aydem Elektrik Dağıtım’ın özelleştirme ihalesini almıştı.

Yıllık 300 milyon lira net karı olan santraller 1 milyar 91 milyon dolar karşılığında tüm taşınmazları, sosyal tesisler, maden ruhsatları ve hazır stokları ile birlikte Elsan Elektrik'e devredilecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P