banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri açıklandı! 2019 yeni askerlik sistemi ve bedelli askerlik haberleri

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Yozgat'ta konuştu. Erdoğan 'Buradan bu dönemin ilk müjdesini veriyorum. Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak. Ve adımını hemen atıyoruz' dedi

GÜNDEM 12.03.2019, 16:39 12.03.2019, 16:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat'ta vatandaşlara seslendi. Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Yozgat, Kırıkkale'den Ankara'ya, Kayseri'den İstanbul'a kadar tüm Türkiye'de yaşayan bir şehirdir. Gidin Avusturya'yı Yozgat'ı Türkiye'nin en büyük şehri sanırlar. Pek çok Avrupa ülkesinde yüzbin Yozgatlılar hayatlarını sürdürüyor.

Bugüne kadar girdiğimiz tüm seçimlerde Yozgat hep ilk sıralarda yer aldı. Bir kez daha sizlerden destek istiyorum. Ülkemizin içinden geçtiğimi kritik dönemde destek bekliyorum.

Biz yatırımlarımızla, hizmetlerimizle Yozgat'a layık olmaya çalıştık. Yozgat'a 12 katrilyon lira yatırım yaptık. Yozgatlı kardeşlerimiz Yozgat'a sahip çıkmalı. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay Bey hemşeriniz, Cemil Çiçek Bey, Bekir Bozdağ Bey siyasetin, bürokrasinin her kademesinde Yozgatlı kardeşlerim var. Böyle bir kadro Yozgat'ı şaha kaldırır ve kaldırıyor. Yozgat'ı üzeni biz de üzeriz.

AK Parti çatısını beğenmeyip başka mecralar arayanlar var. 31 Mart'tan sonra Yozgat için yepyeni bir dönemi başlatmaya hazır mıyız? Yeni dönemin ilk müjdesini veriyorum. Askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak.”

DEVLETİN İMKANLARINI KANDİL'E GÖNDERİRSENİZ...

Erdoğan konuşmasında kayyum atanan belediyelere de değindi. Erdoğan şunları kaydetti: “Kürdistan'a HDP'ye, batıda da AK Parti'ye-MHP'ye kaybettireceğiz diyor. Ahlaksıza bakın ya. Ülkemizi bölemeyeceksiniz, 31 Mart'ta da cevabı en güzel şekilde alacaksınız. Biz Kürt kardeşlerimize muhabbetimizi koruruz. Ama ülkemizi bölmeye çalışanlara yüz vermeyiz. Çukurlar açtılar, onları gömdük. Şimdi 'Kayyum atanan yerleri geri alacağız' diyorlar. Devletin bu belediyelere verdiği imkanları Kandil'e gönderecek olursanız, biz yine beklemeden kayyumu atarız. Zillet ittifakına destek verenlere karşı tavrımız açıktır.”
Ayrıntılar geliyor...

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P