banner1199

banner1197

Yıllar sonra ilk kez bir Türk lider, Beşar Esad ile görüşecek

GÜNDEM 26.02.2015, 14:33 26.02.2015, 14:51
Yıllar sonra ilk kez bir Türk lider, Beşar Esad ile görüşecek

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek başkanlığındaki heyet Suriye’de resmi temaslarda bulunmak üzere Şam’a gidiyor. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın davetlisi olarak Şam’a 3 günlük ziyarette bulunacak olan heyet, Suriye devlet yöneticileriyle de görüşecek.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile gerçekleştirilecek olan görüşmede, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin onarılması ve geliştirilmesi konuları ele alınacak. “Komşularla Barış, Komşularda Barış, Yurtta Barış” çerçevesinde yapılacak olan toplantılarda, güvenlik ve ekonomik alanda işbirliğinin geliştirilmesi, bölge ülkelerinin işbirliği ile bölücü ve yobaz terörüne son verilmesi başlıkları görüşülecek.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ziyaret hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Tayyip Erdoğanlar, komşunun evinde yangın çıkarttı. Şimdi alevler, bizim evimizin kapısını penceresini yalıyor. Suriye’nin başına açılan belâ, Türkiye’nin başına açılan belâdır. Suriye düşmanlığı, Türkiye düşmanlığıdır. Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür. Suriye’de barış, Türkiye’de barıştır. Suriye, Irak ve İran ile işbirliği yaparak, bölgemizdeki bölücü ve yobaz terörüne son vereceğiz. Millî Hükümet kurulunca, Süleyman Şah türbesinde dostumuz Beşer Esad’la birlikte saygı duruşunda bulunacağız.”


28 Şubat – 3 Mart 2015 tarihleri arasında Suriye’de resmi temaslarda bulunmak üzere Şam’a gidecek olan heyet şu isimlerden oluşuyor:

Heyet Başkanı:
1. Doğu Perinçek,Vatan Partisi Genel Başkanı

Heyet Üyeleri: (Soyadı alfabe sırasıyla)
2. Prof. Dr. Ümit Akkoyunlu, Türkmen Parlamentosu Başkanı
3. Prof. Dr. Süheyl Batum,Eskişehir Milletvekili
4. Barlas Doğu, E. Milli Savunma Bakanı
5. Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, İzmir Milletvekili
6. Fırat Karalı, İşadamı, Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı, Damper Fabrikası Sahibi
7. E. Korg. İsmail Hakkı Pekin, Genelkurmay İstihbarat E. Başkanı
8. Şule Perinçek, VatanPartisi Genel Başkan Yardımcısı
9. Yunus Soner, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı
10. Abdüllatif Şener, 58. ve 59. Türkiye Hükümeti’nde (2002-2007) Başbakan Yardımcısı, AKP Kurucusu
11. Ali Rıza Tekin, İşadamı, Döner Fabrikası Sahibi
12. Abdülkadir Yıldız, Mardin Dekorya Aşireti Lideri
13. Prof. Dr. Mehmet Yuva, Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Genel Koordinatörü

Heyet, Suriye’ye hareketinden önce28 Şubat 2015 Cumartesi Günü Saat 19.00’da Atatürk Havalimanı’nda bir basın toplantısı gerçekleştirecek.

ulusalkanal.com.trYorumlar (5)
Ilhan Akılseven 5 yıl önce
Hellal olsun sana sn Doğu perinçek ve Vatan partisi nin diğer üyeleri, daha şimdiden bir Başbakan gibi işleri düzeltmeye gidiyor. Seçimlere daha 3 aydan fazla var, ve seçimde ne olur ne alır daha hic biri belli değil. Ama lakin bu davranış biçimleri liderin içinde var siyasetin "A" sı yani vatan ve millet sevgisi T.C.D sevdalısı.
Ben sn Doğu perinçekin Vatan partisi çok ama çok başarılı devlet adamı olacağından son derece eminim. Ve sadece onun Başbakanlığın da ülkenin bu vahim durumdan kurtaracak
Ve tayyipin bu devlet başkanlığı gibi kıyamete gidecek bu durumdan bizleri kurtaracak. Anayasayı tümünden değiştirme macerası son bulacak. Tekrar olması gerektiği gibi en başta adalet hakk hukuk yerini alacak. Millet devlet tekrar güçlü ve huzuru sağlayacak tır. Insallah en azından seçimde barajı aşar ve TBMM'de yerini alır.
sydneyden turan 5 yıl önce
bu gorusmeniz tarihe isik tutacak ikinizide tebrik ederim.
Ahmet İnp 5 yıl önce
herkes barajı aşmayı meclise girmeyi iyi bir adım olarak görüyor. seçmen gözünde bağımsızlığını yitirmiş bir meclise, girmenin ne anlamı olabilir ki.
Yurtsever 5 yıl önce
yaşasın anti-emperyalist halkların dayanışması!
hüseyin koç 5 yıl önce
hayırlı ve uğurlu bir ziyaret olsur inşallah. sn. doğu peri̇nçek dürüst ve doğru bir insandır. helal olsun diyorum.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P