banner1199

banner1197

YPG'ye ağır silah verilmesi kararına en net ve sert tepki Doğu Perinçek'ten

Amerikan Başkanı Trump'ın YPG'ye ağır silah verilmesini öngören kararı onaylamasına en net ve sert tepki Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek'ten geldi. Perinçek, Amerika'nın bozguna uğrayacaklarını söyledi. CHP'den ise konu hakkında açıklamayı Bülent Tezcan yaptı, "kabul edilebilir bir şey değil" dedi. MHP ise kararı, Türkiye ile dalga geçmek diye yorumladı.

GÜNDEM 10.05.2017, 18:49

Amerika'nın terör örgütüne silah desteğini canlı yayın sırasında öğrenen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, çok net ifadelerle teröre verilen desteği vurguladı. Mehmetçiğin Amerikan piyonlarıyla savaştığını belirtti.

Perinçek, Vatan Partisi'nin tavrınını da açıkladı. "Amerika bozguna uğratılacak" dedi.

Konu ana muhalefet partisinin de gündemindeydi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "ABD ziyaretini gözden geçirmeli" çağrısı yaptı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da kararın MİT Müsteşarı, Genelkurmay Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsünün Amerika'da temaslarda bulunduğu sırada alındığına dikkat çekti, "Diplomatik nezaketsizlik olmasının ötesinde Türkiye ile dalga geçilmesi anlamına gelmektedir" dedi.

MHP Genel Sekreteri kararı, "ABD'nin Türkiye'ye yönelik hasmane tutumunun açık bir kanıtı" olarak niteledi. Büyükataman "Menbiç'in temizlenmesi için gerekli harekât başlatmalıdır" dedi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
12°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P