banner1199

banner1197

YSK kararını verdi

Ve Yüksek Seçim Kurulu kararını verdi. Vatan Partisi Adana'daki Uğur Mumcu Meydanı'nda saat 19. 30'da miting yapacak

GÜNDEM 28.05.2015, 20:50 28.05.2015, 20:51
YSK kararını verdi

Vatan Partisi Genel Sekreteri Dr. Serhan Bolluk, Yüksek Seçim Kurulu'nun akşam saatlerinde aldığı kararı Ulusal Kanal canlı yayınında anlattı.

Tartışma aynı meydanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da miting yapmak istemesiyle başladı.

Önce Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı 7 Mayıs tarihinde Seyhan 1’nci İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu, ve Genel Başkan Doğu Perinçek’in katılacağı miting için 29 Mayıs günü Uğur Mumcu Meydanı’nın kendilerine tahsis edilmesini istedi. Adana Valiliği ise 29 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı meydanda programı olduğundan bu talebe olumsuz yanıt verdi.

Aynı gün için yapılan iki talep sonrası Adana'daki Uğur Mumcu Meydanı'nda kimin miting yapacağı merak konusuydu. İlçe Seçim Kurulu verdiği kararla Uğur Mumcu Meydanı'nı tüm gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdi. Ancak Vatan Partisi bunun hukuksuz olduğunu söyleyerek Yüsek Seçim Kurulu'na başvurdu.

İşte YSK Adana'daki meydan kriziyle ilgili son kararı verdi. Buna göre Vatan Partisi 29 Mayıs Cuma günü saat 19.30'da Adana'daki Uğur Mumcu Meydanı'nda miting yapacak.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk Ulusal Kanal canlı yayınında kararı değerlendirdi, "Son 1 haftada yaşadığımız mücadeleyle, neredeyse boğuşa boğuşa geldik buraya kadar, ve sonunda hakkımızı aldık. Adana Uğur Mumcu Meydanı'nda bunu da kutlayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en çok korktuğu partinin Vatan Partisi olduğunu belirten Bolluk, "Tayyip Erdoğan korkmakta haklı, çünkü onu Yüce Divan'a götürecek olan tek parti Vatan Partisi'dir" diye konuştu.

ulusalkanal.com.trYorumlar (5)
mdd 4 yıl önce
vatan padişahın fermanını yerle bir etti
ADANALI MUSTAFA 4 yıl önce
bütün kamu kurumlarında erdoğanın posterini asmışlar okulları tatil yapmışlar otobüsleri mitinge bağlamışlar ne yazar vız gelir tırz gider yarın yiğit adanalılar vatan da birleşecek atatürkün samsuna çıkmadan önce milli mücadelenin ateşini fitilleyen bu güzel memleket için bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü, bu memlekette, bu güzel adana'da doğmuştur dedeği adanada.yarın bütün yiğit adanalılar vatan partili mhp'li chpli vatanda birleşecek onların belki sarayları var belki onlar zorlamayla alanı doldurmaya çalışacaklar ama yiğit adanalınında mangal gibi yüreği var yarın padişahı protesto amaçlı o alan 17:30 ta dolmayacak 19:30 da vatan için dolacak bu kararın alınmasında başta vatan partisinin miting yapma kararlılığı tgb add gibi ülkemizin direnen son kalelerinden Allah razı olsun Padişahın fermanını okuyanlar yarın Yiğit Adanalıların 18:30 alana gitmelerinden korktukları için mitingi yarın için 19:30'a mecbur vermek zorunda kaldılar belki onların sarayları var belki onlar zorl
arif aksoy 4 yıl önce
yikilacaksin akepe erdogan,fettullah, gül vs.
sydneyden turan 4 yıl önce
selam sana vatan partisi bin selam yola devam.
adanalı mustafa 4 yıl önce
atatürkün samsuna çıkmadan önce milli mücadelenin ateşini fitilleyen bu güzel memleket için bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü, bu memlekette, bu güzel adana'da doğmuştur dedeği adanada yarın bütün yiğit adanalılar vatan partili mhp'li chpli vatanda birleşecek bütün kamu kurumlarında erdoğanın posterini asmışlar okulları tatil yapmışlar otobüsleri mitinge bağlamışlar ne yazar vız gelir tırz gider yarın yiğit adanalılar vatan da birleşecek onların belki sarayları var belki onlar zorlamayla alanı doldurmaya çalışacaklar ama yiğit adanalılar yarın padişahı protesto amaçlı o alan 17:30 ta dolmayacak 19:30 da vatan için dolacak bu kararın alınmasında başta vatan partisinin miting yapma kararlılığı tgb add gibi ülkemizin direnen son kalelerinden Allah razı olsun yarın bu ülkenin gerçek sahipleri padişahı için 17:30 ta alanda olmayacak 19:30'da vatan için olacak adana'dan selamlar. mustafa kemaller tükenmez!
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P