banner1199

banner1197

YSK'dan İstanbul kararı: CHP ve İyi Parti'nin başvurularına ret! Kılıçdaroğlu'ndan açıklama! YSK'dan bir ret daha

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart'taki İstanbul seçimlerinin tamamının iptal edilmesi için CHP ve İyi Parti'nin yaptığı başvuruları reddetti. Kurul aynı zamanda iki partinin yaptığı 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin iptali başvurusunu da kabul etmedi

GÜNDEM 13.05.2019, 16:38 26.07.2019, 14:58

Yüksek Seçim Kurulu CHP ve İyi Parti'nin 31 Mart ve 24 Haziran seçimlerine ilişkin yaptığı başvuruları reddetti.

YSK, İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararını almıştı. Kararın ardından CHP ve İyi Parti, İstanbul'daki 39 ilçede de seçimin yenilenmesi için başvuru yaptı.

Geçen hafta yapılan başvuruları 13 Mayıs Pazartesi günü gündemine alan YSK, talepleri reddetti.  CHP ile İyi Parti'nin 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin iptali için de başvuru vardı. YSK o başvuruyu da kabul etmedi.

Karara ise ilk tepki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu, yaptıkları başvurunun kabul edilmesini beklemediklerini ifade etti.

İstanbul seçimlerine ilişkin yürüyen bir diğer tartışma da Ak Parti'nin adayı Binali Yıldırım'ın bu açıklaması… Binali Yıldırım'a İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Sözcüsü Faik Öztrak tepki gösterdi.  

Merkez Yürütme Toplantısı sonrası konuşan Öztrak, Yüksek Seçim Kurulu'nun gerekçeli kararı açıklamadığına da dikkat çekti. 

ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P