banner1198

banner1199

banner1197

YSK'dan mazbata kararı: O ilçelerde mazbatalar iptal edildi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verildiğinden, seçilen adaya verilen mazbatayı iptal etti. TRT Haber'in haberine göre, seçimlerin iptal edildiği Yusufeli ve Honaz ilçelerinde de belediye başkanlarına verilen mazbataların geçersiz sayılmasına karar verdi

GÜNDEM 16.04.2019, 13:52 23.04.2019, 01:48
YSK'dan mazbata kararı: O ilçelerde mazbatalar iptal edildi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verildiğinden, seçilen adaya verilen mazbatayı iptal etti.

Alınan bilgiye göre, AKP'nin YSK temsilcisi Recep Özel, YSK'ya başvurarak, Keskin Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine karar verildiğini belirtti.

Özel, Keskin İlçe Seçim Kurulunun bu süreçte İyi Parti adayına mazbata düzenlediğini ve verilen mazbatanın iptalini istedi. 

Başvuruyu görüşen YSK, ilçede seçilen adaya verilen mazbatanın iptaline karar verdi.

YSK'nın kararında, Keskin Belediye Başkanlığı seçiminde İyi Parti adayının bin 806, AKP adayının bin 800 oy aldığı, oy farkının 6 olduğu belirtildi.

Ancak ilçede 8 kısıtlının oy kullandığının anlaşıldığı, bu halin de seçim sonucuna etkili olması nedeniyle Keskin Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline, bu ilçede seçimin 2 Haziran'da yenilenmesine karar verildiği hatırlatıldı. 

Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Keskin'de seçimin yenilenmesine karar verildiğinden mazbatanın oy birliğiyle iptal edildiği bildirildi.

YSK, GEÇERSİZ SAYDI

TRT Haber'in haberine göre, seçimlerin iptal edildiği Yusufeli ve Honaz ilçelerinde de belediye başkanlarına verilen mazbataların geçersiz sayılmasına karar verdi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P