banner1199

banner1197

Yurdun dört bir yanında bayrak eylemleri

Diyarbakır'da bayrağın indirilmesi Türk Milleti'ni ayağa kaldırdı. Yurdun dört bir yanında, bayrağa saygı eylemleri vardı.

GÜNDEM 11.06.2014, 13:41 11.06.2014, 19:49

Yurdun dört bir yanında Türk Bayrağı'nın indirilmesine karşı Türk Bayraklarıyla alanlara çıkıldı. Yurdun neredeyse her noktasında eylem vardı. Dev Türk bayrakları açıldı. İstikla Marşı ve Andımız okundu.

Gaziantep'te yurttaşlar Kırkayak Parkı'nda buluştu.

Bayrak indirme olayı Bursa'da kınandı. Engel tanımayan eyleme, tekerlekli sandelyeyle ve bebek arabasıyla katılanlar da vardı.

Ordu'da yurttaşlar, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganlarıyla yürüdü.

Samsun ve Trabzon'daki eylemlerde İstiklal Marşı, Giresun'da da Andımız okundu.

Eylem sadece yürüyüşlerle sınırlı kalmadı. Esnaf ise işyerine Türk Bayrağı asarak tepkisini ortaya koydu.

Balıkesir, Adana, Kilis, Mersin, Eskişehir, Burdur, Adıyaman ve Kırıkkale'de yurttaşlar kırmız tişörtler giydi, pankartlar taşıdı.

Sadece il merkezlerinde değil, ilçelerde de eylemler vardı. Aydın'ın Kuşadası, Mersin'in Silifke ve Tarsus ile Kastamonu'nun Tosya ilçesi ve daha bir çok ilçede Bayrağa Saygı yürüyüşleri yapıldı.

İşçi Partisi Antalya'daki basın açıklamasıyla bayrağa saygısızlığa tepki gösterdi.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ise TESUD, TEMAD, ÇYDD, ADD,CKD, Eğitim-İş ve Pir Sultan Abdal Derneği ortak basın açıklaması düzenledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
Emrah Yıldız 5 yıl önce
bir suriye'li dostum diyorki: "bu bayrak için şamdan giden bizim dedelerimiz de kan döktü çanakkalede. bizim de zorumuza gidiyor"
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P