banner1199

banner1197

Yurtseverlerin yakalama kararları kaldırıldı!

Yurtseverler hakkındaki yakalama kararları kaldırıldı. İstanbul 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi Ulusal Kanal yöneticileri Adnan Türkkan ve Adnan Akfırat ile TGB yöneticisi Tunç Akkoç hakkında yakalama kararını kaldırdı. Karar avukatların ret kararına yaptığı itiraz üzerine alındı.

GÜNDEM 03.06.2014, 11:51 03.06.2014, 13:52
Yurtseverlerin yakalama kararları kaldırıldı!

Yurtseverlerin Türkiye'ye dönüşü için engel kalmadı.

Ulusal Kanal Avrupa Temsilcisi Adnan Türkkan, Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Fıkrat ve Türkiye Gençlik Birliği Avrupa Başkanı Tunç Akkoç hakkındaki Ergenekon davası kapsamında verilen yakalama kararları kaldırıldı.

İstanbul 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi yurtseverler için yurt dışı çıkış yasağının ise devamına hükmetti. Kararda Ergenekon davasındaki tüm tutukluların tahliye edildiği, hükmün verildiği ve delil karatma ihtimali kalmadığı vurgulandı.

Aynı mahkeme daha önce yakalama kararlarının kaldırılması taleplerini reddetmişti. Avukatların itirazı üzerine dosyayı yeniden görüşen mahkeme kararından dönerek yurtseverlere Türkiye'ye dönüş yolunu açtı.


Haber: Özer Sürmeli


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (3)
asuman aslan 5 yıl önce
avukatlari tebrik etmek lazim,basaridir bu
Can ATILIR 5 yıl önce
çok sevindim, umarım yurt dışına çıkış yasakları da bir an evvel kaldırılır ve beraat ederler.
muzaffer üner 5 yıl önce
onları kutluyorum,hakettikleri neticeye ulaştıar. "yaşasın adalet"diyorum ve bu kararı verenleri hukukumuza saygılı oldukları için kutluyorum.bu günlerimizde böyle güzel haberler acı ile yanan yüreklerimizi biraz olsun serinletiyor....
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P