banner1199

banner1197

Yüzbaşı Eren'i tutuklatan CD'yi inceleyen tanıdık çıktı

GÜNDEM 20.01.2016, 17:24 20.01.2016, 17:51
Yüzbaşı Eren'i tutuklatan CD'yi inceleyen tanıdık çıktı
Atabeyler Kumpası tutuklusu Yüzbaşı Murat Eren'i mahkum ettiren sahte CD'yi ilk inceleyen polis Ergenekon kumpasçısı çıktı. Atabeyler kumpası soruşturmasında şüpheli olan Başkomiser Mehmet Yayla'nın imza attığı kumpas operasyonları "10 parmağında 10 marifet var" dedirtti.

Başkomiser Mehmet Yayla, dönemin İşçi Partisi Genel Merkezi'nde hukuksuz arama yapmaktan yargılandı. Aramanın hukuka aykırı yapıldığı mahkeme kararıyla kayıtlara geçti. Sahte olduğu ortaya çıkan "ıslak imzalı İrtica ile Mücadele Eylem Planı"nı kopyasını bulan kişi de Başkomiser Yayla'ydı.

Başkomiser Mehmet Yayla'nın İstanbul'da Ergenekon, Ankara'da ise Atabeyler kumpası soruşturmalarında şüpheli olduğu öğrenildi. Aydınlık gazetesinden Gamze Çınlar'ın haberine göre 2006 yılında dönemin Başbabanı Tayyip Erdoğan'a suikast yapılacağı iddiasıyla yapılan Atabeyler Operasyonu'dan bulunan sahte dijitallerinin ilk incelemesini de Başkomiser Yayla yaptı.

Yüzbaşı Murat Eren, Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde hazırlanan bilirkişi raporu ile tutuklandı. Raporun içeriği yagılama boyunca Murat Eren ve avukatından gizlendi.

Albay Levent Göktaş ve Gazi Üsteğmen Serdar Öztürk'ün avukatlık ofisindeki F tipi aramayı da Başkomiser Yayla yönetti. Ergenekon kumpasının sahte dijitallerinin yer aldığı dava sırasında kırılan 51 Nolu DVD ve "sahte ıslak imzalı İrtica ile Mücadele Planı" bu aramada bulundu. Yayla, Vatan Partisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef alan Karargah Evleri kumpasında da aktif rol aldı. 

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P