banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

29.03.2015, 12:29

Haydi Türkiye! Şimdi zamanı

Büyük iddialarla başlayan ancak başlangıçtan itibaren yanlış bir düzleme oturtulan “açılım süreci” Türkiye’nin birliğini tehdit edecek bir seviyeye ulaştı bu gün. Aslında bir ABD projesi olan “açılım süreci” ülkemizin bünyesine zaten uygun değildi ve bünyeye uydurulmak için verilen ilaçlar da bünyenin bunu reddetmesini önleyemedi. Söz konusu proje bir birlik ve barış projesi değil ülkenin bölünmesine hizmet eden ve ülkeyi kanlı bir çatışmaya götürecek bir yıkım projesiydi zira.

Ülke partisi olma yerine, PKK terör örgütünün sözcülüğünü üstlenen HDP yetkililerinin beyanatları tehdit ve şantaj halini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldıracak şartlar ileri sürmeye devam etmekteler. Türk Milleti’nin bir tahammül sınırı olduğunun, Cumhuriyet’le birlikte oluşturulan ulus devlet, milli devlet ve üniter devlet yapısından taviz vermeyeceğini unutmuş görünenler bu kayıtsızlıklarının ve pervasızlıklarının hesabını önünde sonunda bu millete vereceklerdir.

“Açılım sürecinin” ülkeyi bölme sürecine dönüşmesi, yürütülen politikaların ülkeyi kutuplaştırılması ve vatandaşlar arasında adeta “düşmanlık” ölçüsünde gruplaşmaların oluşması sonucu ülke patlamak üzere olan bir saatli bombaya dönüşmüştür. Küçük bir kıvılcım bile bu patlamayı sağlayacak durumdadır.

“Artık yeter” demenin zamanının geldiğini bilmek durumundayız. Bunun için en uygun fırsat 7 Haziran 2015'de yapılacak genel seçimler. Bu seçimler ülkenin bölünmesinin önlenmesi ve bir iç çatışma yaşamaması için önemli bir fırsat olduğunu farkında olmalıyız. Türk Milleti sorunlarının çözümü, barış için Milli Hükümeti iktidara taşımalıdır. Taşıyacaktır da. Haydi Türkiye, başaracaksın diyoruz.

İsmail Hakkı Pekin
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
A.SALGIN 5 yıl önce
güverci̇nden beri̇ sosyal demokrasi̇ye oy veren bi̇r seçmen olarak ; yol hari̇talari usa güdümüne gi̇rmi̇ş y chp entegresi̇ne zirnik yok.kusura bakmasinlar...
10°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P