banner1199

banner1197

26.02.2018, 19:43

Hem Rusya’ya posta atarız hem de…

ABD gibi devasa bir düşmanı yendik ve bitirdik de, şimdi de Rusya’ya posta atacakmışız!
 
Hem ABD’ye posta atarız hem de Rusya’ya posta atarız” ifadesi daha çok eski Amerikancılardan geliyor. Dönekler döndüğü yere daha keskin saldırırlar ya…
BOP Eşbaşkanlığının kimden geldiğini bilmeden konuşanlar, anca böyle konuşur. Yanlış anlaşılmasın, ABD’ye kafa tutmalarını memnuniyetle karşılıyorum. Lakin cepheyi hesapsız kitapsız genişlettiğinin farkında olamayan zevattan endişe ediyorum.
 
Eski Amerikancılar, yeni Amerikan karşıtları, kalkmışlar, Doğu Guta’da, Suriye ordusunun ve Rusya’nın sivilleri bombalamasından dem vuruyorlar.
Aynı troller, Batı basını, Türkiye Afrin’de sivilleri vuruyor deyince anlayamıyorlar.
Suriye devleti de, Doğu Guta’da, Suudilerin ve Birleşik Arap Emirliğinin gönderdiği teröristleri vuruyor. Vatanını savunuyor. Trollerin kızmasının sebebi; Doğu Guta’daki terör militanlarının çoğunun Vahabi ya da İhvan’dan oluşuyor olmasıdır.
 
 Derdi sivilleri savunmak değil, ideolojik yoldaşlarını korumak. Hem ABD karşıtı gibi görünecek hem de Suriye ve Rusya düşmanlığından vaz geçmeyecek!
 İkisi birden aynı anda olmuyor.
Suriye ordusu sivilleri vuruyor dediğinizde, aynı cümleyi İsrail ve Amerika’nın da kullanıyor olduğunun farkında olmalısınız.
Vatan savunması yapanlar elbet kendi ülkelerini savunacaktır. Tıpkı bizim PKK terörüne karşı yaptığımız gibi…
Kaldı ki, Doğu Guta’daki teröristlerin hepsi Amerikan destekli teröristler. Hatta ABD, D. Guta’nın bombalanmasına öyle kızdı ki, Suriye’ye doğrudan müdahale etme tehdidini yaptı. Niki Haley.
Tekrar hem ABD’ye hem Rusya’ya posta atarız diyen hesap kitap bilmezlere gelelim.
ABD’ye tam anlamıyla karşı olabilmek için ABD’nin Türkiye içindeki tüm varlığını karşı olmak gerekir. Şusuna karşıyım busuna karşı değimlimle olmaz.
Amerikan üsleri Türkiye’de serbestçe faaliyet gösterirken, senin attığın her posta boşa gider. İç tüketimde biter.
Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, önce Rusya’yı yanına alacaksın, sonra emperyalizmi kovacaksın. Mustafa Kemal öyle yaptı.
Amerikan emperyalizmini ülkenden ve bölgeden kovduktan sonra düşünürüz. Rusya’ya posta mı atacağız yoksa ticaret mi yapacağız, bakarız.
Diyelim ki, ihvancı kafayla Rusya’yı karşına aldın. Rusya Suriye hava sahasını sana kapattı. O zaman sen ne yapacaksın?  Gidip ABD’nin kucağına oturacaksın. İstesen de istemesen de…
Astana İttifakının değerini bilmeyenler, Astana ittifakını Türkiye’nin lehine kullanamazlar.
Eğer Astana’ya Rusya’yı kandırmak için girdik, tahkiye yaptık diyorsan, dünya dengelerini kaybettin demektir. Haçlı seferlerinden de haberin yoktur.
Eğer sen, Afrin’i güvenlik için değil, iç siyasete malzeme yapmak için girdik diyorsan, yanlış yapıyorsun demektir.
Ecevit de Kıbrıs Barış Harekatını iç siyaset malzemesi yapınca, Türk halkından gereken cevabı almıştı.
Terörle mücadele Amerika ile mücadeledir. Buna iktidarın artık zarar vermemesi gerekir. Yoksa Açılım Sürecine ve ABD’nin kucağına tekrar düşeriz.


 [email protected]
 
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P