Hakkari Yüksekova'da Vatan rüzgarı

Vatan Partisi Adana’da miting için kazandığı meydan savaşından sonra Yüksekova’da birçok engeli aşarak mitingini gerçekleştirdi Yüksekova Yeni Şehir Stadyumu’nda yapılan mitingde Genel Başkan Doğu Perinçek Hakkarili yurttaşlara seslendi.

Hakkari Yüksekova'da Vatan rüzgarı

Vatan Partisi bugün Hakkari Yüksekova’da Kardeşlik ve Kucaklaşma Mitingi’ni gerçekleştirdi. Genel Başkan Doğu Perinçek’in katıldığı mitinge kardeşlik havası hakim oldu. Doğu’yla Batı’nın, Edirne’yle Hakkari’nin kucaklaştığı mitingde Türkiye’yi birleştirme vurgusu yapıldı. Yüzlerce yurttaşın katıldığı alana büyük bir coşku hakim oldu. Sık sık “Birlik Barış Kardeşlik” ve “Türk Kürt Kardeştir Amerika Kalleştir” sloganları atıldı. Miting büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hiçbir siyasi partinin seçim mitingi yapmadığı Yüksekova’da bütün engellemelere rağmen gerçekleşen Vatan Partisi mitinginde Genel Başkan Doğu Perinçek konuşmasına Yüksekovalıları Kürtçe selamlayarak başladı. Perinçek yurttaşlara “Kardeşlerim, sizlerle kucaklaşmaya geldik” diye seslendi. Perinçek’in konuşmaları şöyle:

TÜRK VE KÜRT’Ü AYIRMAK İSTEYENLER TÜRK’Ü DE KÜRT’Ü DE KÖLE YAPMAK İSTEYENLERDİR
Bizim için; Edirne neyse, Artvin neyse, Hakkari ve Yüksekova da odur. Vatanımızın parçasıdır. Bizim kardeşlerimiz, eniştelerimiz, amcalarımız, dayılarımız Yüksekova’da, Hakkari’de. Edremit’ten, Gaziantep’ten, Adana’dan, İstanbul’dan hep Yüksekova’ya selamlar yolladık. Bu millet birlik istiyor, kardeşlik istiyor. Vatanlarını ekmek, biçmek istiyor, çarşılarında şenlik istiyor. Birlikte bu ülkeyi imar etmek, ailesiyle başı dik, bağımsız yaşamak istiyor. Edirne’den Hakkari’ye kadar bir olursak başımız dik olur. Bölünürsek köle oluruz. Türk ve Kürt’ü ayırmak isteyenler Türk’ü de Kürt’ü de köle yapmak isteyenlerdir. Ayrılarak onurlu, başı dik yaşama şansı yok.

SINIRIN ÖTESİNDE AMERİKA’YI GÖRÜYORUZ KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRIYOR
Amerika’yı görüyoruz. Yüksekova’dan baktığımız zaman, okyanus ötesinde değil burada sınırın ötesinde Amerika gözüküyor. Amerika’yı Suriye’de de görüyoruz. Gelmiş kardeşi kardeşe düşürmüş. Kanıyla zulmüyle buradan gözüküyor. Bizi kırdırmak için burada. Irak’ta yaptıklarını biliyoruz. Suriye’de nasıl kardeşleri birbirine kırdırdığını biliyoruz. Amerika ve İsrail bu bölgeye kan, zulüm, terör getirdi. Bütün terör örgütleri, yobaz örgütler Amerika’nın piyonu. Vatan Partisi Amerika ve İsrail’in bölücülüğüne karşı bütün Batı Asya ülkelerini birleştiren bir büyük projeyi hayata geçiriyor. Batı Asya Birliği’ni inşa etmeye başladık. Suriye’de Beşar Esad ile görüştük, Mısır’a, İran’a gittik. Irak’la, Azerbaycan’la da görüşüyoruz. Bu görüşmelerde Suriye’yle, Irak’la, İran’la, Mısır’la antlaşmalar yapıyoruz. İran Vatan Partisi önderliğindeki bir milli hükümete yüzde 17 daha ucuz petrol ve doğalgaz vermeye hazır, yeter ki Türkiye teröristlere ev sahipliği yapmasın diyor.

SINIRLARDAN TERÖRİST DEĞİL TİCARET GEÇECEK
Hakkari’den Hatay’a kadar uzanan sınır bölgesindeki yurttaşlarımıza bilgi veriyoruz. Ekonomi anlamında sınırları kaldıracağız. Sınırlardan terörist geçmeyecek ticaret geçecek. Tayyip Erdoğanlar o sınırlardan komşularımıza terörist gönderemeyecek. Türkiye’deki terör kamplarını kapatacağız. Sınırlardan kardeşlik, ticaret, alışveriş geçecek. Sesimizi bütün millet duyuyor, buraya kucaklaşmaya geldik, kardeşlik için geldik. Uçaklarla gelecektik uçaklarımızı iptal ettiler. Tayyip Erdoğanlar Edirne ile Hakkarili birbiriyle sarılsın istemiyor. Buraya gelmeyin güvenliğiniz yok dediler geldik. Çünkü biz buranın halkına güveniyoruz. Türk de biziz Kürt de biziz!

EN BÜYÜK EŞKIYALAR AMERİKA VE İSRAİL
Türkiye’mizin ekonomik geleceği bakımından çarşılarımızın şenlenmesi, sanayicinin ve esnafın üretmesi için mayınları ve dikenli telleri kaldırıyoruz.
Bölgemizde güvenliği sağlayacağız. Amerika ve İsrail büyük eşkıyalar. Bölgemizde Amerika ile işbirliği yapan kendi halkına hainlik yapar. İsrail ile el ele tutuşan kendi komşusuna hainlik yapar. Hiçbir insanımıza ve Türkiye’deki hiçbir örgüte Amerika ile İsrail ile birlikte olmayı yakıştırmıyoruz. Türkiye’nin sorunlarını silahla çözemeyiz. Onu Amerika istiyor.

ÖZERKLİK KÜRDÜMÜZÜN ALNINA “SEN BAŞKASIN” YAFTASINI YAPIŞTIRMAKTIR
Amerika bölünmemizi istiyor. Yugoslavya gibi olun diyor. Ne oldu peki Yugoslavya’da, kan döküldü, kardeşler birbirini öldürdü. Suriye’de gördük, milleti mezheplere, kavimlere ayırdığınız zaman ayrılık olur. Farklı kimlikleri koyduğunuz zaman, sen bizden değilsin diyorsun. Türkiye’de özerklik Kürdümüzün alnına sen başkasısın yaftasını yapıştırmaktır. Özerklik Kürdümüze ne özgürlük ne eşitlik getirir. Onu aşağılara sürer, eşit yurttaş olmaktan çıkartır.

EDİRNE’DEN HAKKARİ’YE KADAR ÜRETECEĞİZ
Seçimden sonra AKP-CHP ile hükümet kuracak ve HDP’yi yanlarına alacaklarmış. Özerklik yapacaklarmış, bu Amerika’nın planı. Bu plan bizi ekonomide sömürge haline getirmek planıdır. Borçlanma ekonomileri battı. Seçimden sonra kapılarına kilit vurulan fabrikalar göreceksiniz. Çarşılarda kepengini siftah etmeden kapatan esnaflar göreceksiniz. Ekonomileri iflas ederken nasıl sistemi devam ettireceklerinin telaşı içindeler?
Kemal Derviş’i getirdiler. Amerikan ekonomisini kurmak, kemerleri sıkmak için getirdiler. Vatan Partisi bu krizin tek çözümünü milletimize sunuyor. Tek çözüm üretim ekonomisidir. Hakkari’den Edirne’ye kadar vatanımızı ekip biçeceğiz. Çiftçiye tohum atacak mecal bırakmadılar. Çiftçi traktörüne mazot dolduramıyor. Köylü bu memleketin efendisidir. Biz çiftçimize ucuz gübre, ucuz kredi vereceğiz. Ziraat Mühendisi arkadaşlarımızı getirip verimli tarım yapacağız.
Sanayimizi canlandıracağız. Dışarıdan almayacağız. Vatan Partisi’nin üretim ekonomisiyle, işbirliği ve kardeşlik politikası ile çarşılara dirlik gelecek.

SIRA TÜRKİYE’DE MÜNAFIK KARDEŞLERİN YIKILMASINA GELDİ
Amerika güdümlü terörün sonu yok. Irak’ı bölmek, İran’ı bölmek, Türkiye’yi bölmek Amerika’nın planıdır. Suriye Beşar Esad’ın önderliğinde Amerika’ya diz çökertti. Amerika’nın Türkiye’yi bölme planları da iflas etti. İran’ı bölemeyen Amerika Türkiye’yi de bölemez. Şimdi biz ABD’nin bölmeye çalıştığı ülkeleri birleştiriyoruz. Anlaşmaları yaptık, bölge ülkeleri hep beraber Amerika’yı bölgeden kovacağız.
Amerika yıkılmaya başladı. Mısır’da Münafık Kardeşler vardı, şimdi idam hükümleri giydiler. Tunus’ta Münafık Kardeşler yıkıldı. Suriye’de Amerika’nın Münafık Kardeşleri iktidara gelemedi. Münafık Kardeşler bir tek Türkiye’de kaldı. Şimdi biz Türkiye’de Münafık Kardeşleri yıkacağız. Türkiye’de gül alınıp gül satılacak, gülden terazi tutulacak.

SİLAHLAR YERE ATILACAK VE YARALARI SARACAĞIZ
Teröristler silahları yere atacak ve yaraları saracağız. Biz Kürdümüze hükümet olmayı vaat ediyoruz. Kürdümüz Türkiye’yi yöneten Milli Hükümetin içinde olacak. Edirne’den Hakkari’ye kadar bütün yönetimler halkın olacak, Halkın devletini kuracağız.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
abrek - 4 yıl önce
kaymakamlığın yaptığı cok ayıp bir sey.. dagın basında bir yerde miting mi yaptırılır insana.. yaptırsana aynı seyi ötekilerine de..
Avatar
emir nallı - 4 yıl önce
vatan partisi türkiye nin gülen yüzü
Avatar
kozmo - 4 yıl önce
yaşasın vatan partisi
Avatar
Ali Kaplan - 4 yıl önce
önemli olan sayı değil önemli olan yüksekovadaki kardeşlerimizle kucaklaşmaktı
Avatar
Gazi - 4 yıl önce
vatan partisi yüksekovada miting yapacağım dedi tüm engellemelere rağmen yaptı
Avatar
devrimci - 4 yıl önce
vatan partisi yüksekova'dan emperyalizme, bop eşbaşkanlarına, abd taşeronu pkk ya, dinci ve etnik bölücülere meydan okudu.