Ulusal Gönüllleri söz verdi: Canlı yayın aracı Antalya’dan

Antalya’da Ramada Otel’de Ulusal gönüllülerinin gerçekleştirdiği kahvaltı etkinliğinde 700 Yurttaş bir araya geldi.

Ulusal Gönüllleri söz verdi: Canlı yayın aracı Antalya’dan


Devrim Dönmez

Çevre ilçelerden de de yoğun katılım gösteren gönüllülerin yanı sıra çok sayıda sendika, demokratik kitle örgütü ve partinin il başkanları ve onur konukları olarak Aydınlık yazarı, ressam Fikret Otyam ve eşi Filiz Otyam da salonda yerlerini aldılar. Coşkunun doruğa ulaştığı buluşmada Antalya’lı Gönüllüler kanallarını canlı yayın aracına kavuşturma sözü verdiler. Kahvaltının ardından CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, TGB Genel Başkanı İlker Yücel ve Ulusal Kanal Genel Müdür yardımcısı Ceyhun İlsever Ulusal Kanal konulu bir panelle konuklara seslendiler. Paneli emekli öğretim üyesi, Alevi Bektaşi federasyonu kurucu genel başkanı Atilla Erdem yönetti.

Gürkut Acar: Halkın haber alma hakkı ekmeği kadar önemlidir

CHP Antalya Milletvekili Avukat Gürkut Acar konuşmasında yaşanan süreçte basına yönelik saldırılara vurgu yaparak, Başbakan’ın başbakanlığı unutup yargılaması süren gazetecileri bombacılıkla suçladığına dikkat çekti. Acar konuşmasında ayrıca şu sözlere yer verdi; “Evde oturarak demokrasi inşa edildiği nerde görülmüştür? Bunların anladığı tek dil halkın sokağa çıkmasıdır. Ulusal Kanal Yozlaştırılmış, yandaşlaştırılmış AKP’lileştirilmiş ekranlara karşı Cumhuriyetten, emekten, demokrasiden yana insanların sesinin duyurulmasına katkı sağlıyor. Halkın haber alma hakkı ekmeği kadar önemlidir. Ergenekon tertibini Ulusal Kanal ile birlikte yıkacağız. AKP’nin içinde sapına kadar Atatürk düşmanı, laiklik düşmanı, Türkiye Cumhuriyeti düşmanı bir çekirdek kadro var. Orta sağ seçmeninin Türkiye Cumhuriyetinin temelleriyle ilgili bir duruşu yok. Bu Amerikan planını mutlaka bozacağız. Bunun için bende bir vekiliniz olarak, bir siyasetçiniz olarak sonuna kadar Ulusal Kanalla Aydınlık Gazetesiyle bu meselede işbirliği ve güç birliği içerisinde olacağım. Türkiye’deki bütün aydınları bütün yurtseverleri bu AKP karşıtı cephede bir araya getirmeyi öneriyorum.” Gürkut Acar sonuna kadar Ulusal Kanal’ın yanında yer almaya, gönüllü olmaya devam edeceğini duyurarak canlı yayın aracı ile ilgili destek sözü verdi.

Ceyhun İlsever: 2013 yılı tüm tutsakların kurtuluşuna şahitlik edecek

Ulusal Kanal Genel Müdür yardımcısı Ceyhun İlsever, Ulusal gönüllüsü olmanın anlamını şöyle değerlendirdi: Eğer bizim 1o bin gönüllümüz olmasaydı ve biz bir şekilde kurumsal reklam dediğimiz büyük firmalardan bankalardan reklam bulsaydık, birinci bilemediniz ikinci tertip de biz bir güzel yandaşlaşırdık. Biz yandaş olurduk. Şimdi bir proje sıralıyorum. Samizdat oyunu sizler katılacaksınız katkı sunacaksınız. Gönüllü çağrısı yapacağım şimdi, ortaklık çağrısı yapacağım o da sizden. Ulusal Kanal size ihanet edemez. Çünkü Ulusal Kanal’ın sahibi sizsiniz. Ulusal kanalın size ihanet etme şansı yok. Çünkü ulusal kanal sizin gibi 10 bin tane gönüllünün 600 tane ortağın üzerinde yükseliyor. Onlar olmasa Ulusal Kanal diye bir şey olmaz. Dolayısıyla birincisi gönüllü olmak, ikincisi bir sigorta olmaktır. Ulusal Gönüllüsü olmak demek bugün milli mücadelenin önünü ardına kadar açmak demektir. Biz aslında el birliği ile 2012 de bir resim çizmeye başladık. Bu resim bağımsız, özgür, ülkeyi yönetecek olanların Silivri’de değil mecliste olduğu, dış işleri bakanlarının Suriye düşmanı değil, Suriye’ye el uzattığı bir meclis. 13.Şubat Ergenekon davası savcıları mütalaa vermeye hazırlanıyor. En başta Fatih Hilmioğlu olmak üzere tüm tutsakları kurtaracağız.2013 buna şahitlik edecek. Geçen gün bir dergide şöyle bir ifade vardı; 136 kişinin öldüğü yere normal şartlar altında muharebe meydanı denir, Türkiye’de tuzla tersanesi. İşte o tuzla tersane işçilerinin sendikaları aracılığıyla ülkeyi yönettiği, işte o Devrim Türkiye’sinin biz burada resmini çiziyoruz. Ulusal Kanal o resmin boyasıdır, tuvalidir, paletidir, fırçasıdır. O resmi söz verin gönüllü olun, biz söz veriyoruz sizinle birlikte o resmi çizeceğiz ve Fikret ağabeyimiz o değerli elleriyle o resmin altına imzasını atacaktır.

İlker Yücel: Daha Güçlü TGB için daha Güçlü Ulusal Kanal

TGB Genel Başkanı İlker Yücel ise Ulusal Kanal’ı bir başka örnekle ele aldı: Cumhuriyet mitinglerinde iktidara hamle yapacak cephe örgütü muhalefet bloğu kurulamadı, fırsat kaçtı ama millet ikinci şansı bize 29 Ekim’de verdi. Zor durumda olursan ben senin yardımına geleceğim dedi. 29 Ekim de ki kalabalık, polis müdahalesinden sonra arttı esas. Zaten barikatları zorlayan bir kalabalık vardı o alanı dolduran ki barikatlar yıkıldı. Televizyondan gören herkes eyvah bizimkilere müdahale var dedi ve o harekete geçiremediğimiz vatanseverler o müdahale ile birlikte vicdani kanaatine uydu ve geldi bizim yardımımıza. Milyonlar böyle toplandı. Hangi televizyondan izledi? Ulusal kanal göstermese o enerjiyi de yaratamazdık. Daha güçlü bir TGB için daha güçlü bir Ulusal Kanala ihtiyacımız var. Daha güçlü bir ulusal kanal için de canlı yayın aracına ihtiyacımız var. Sizlerden biz TGB’lilerin ricası şu canlı yayın aracını hoş bir dilek olmaktan çıkaralım. Somut bir plan haline getirelim. Çok güçlü bir adım atarak çıkalım buradan ve akşamda rahat rahat uyuyalım.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gonullu - 5 yıl önce
kampanya baslatip bir banka numarasi verseniz bizlerde destek oluruz