banner1199

banner1197

Tam bir yıl oldu...

Usta oyuncu Altan Günbay ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı. Ailesi ve dostları Günbay için dualar okudu. Çok sevdiği tiyatro sahnesinde ise ailesi ve dostları buluştu

KÜLTÜR SANAT 05.03.2015, 19:31 05.03.2015, 19:32
Tam bir yıl oldu...
Tam bir yıl önce aramızdan ayrıldı usta oyuncu Altan Günbay. İlk ölüm yıldönümünde de ailesi ve dostları Günbay için kabri başında anma töreni düzenledi.

Sanatçının oğlu, babasına olan özlemini bu sözlerle anlattı. Günbay'ın eşi Müveddet Günbay da, "Altan bu ülkeye Atatürkçü oyuncular yetiştirdi" dedi.

Günbay, uzun yıllar İşçi Partisi ile birlikte siyasi mücadele verdi. Vatan Partisi İstanbul İl Yöneticisi Zafer Bilgin de Günbay ailesi ile birlikteydi.

Usta oyuncu için en anlamlı anma sanatçı arkadaşlarından geldi. Kadıköy Süreyya Operası'nda Sergilenen "Kül Kedisi" oyunu, yıllarını tiyatroya, operaya sinemaya veren usta oyuncuya adandı.

Devlet Opera ve Bale sanatçısı olan Altan Günbay, devlet operasında solist ve yönetmen olarak yıllarca görev yaptı.

Usturaya vurulu başı, ince bıyıkları ve üstlendiği kötü adam rolleri ile hafızalara kazındı. 100'ü aşkın filmde oynadı. Günbay, son olarak da Çocuklar Duymasın adlı televizyon dizisinde rol almıştıHABER-KAMERA : BÜLENT ÜNAL
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P