banner1198

banner1199

banner1197

Tepkiler çığ gibi büyüyor

KÜLTÜR SANAT 05.06.2014, 00:47 04.06.2014, 23:49
Sanat kurumlarının kapatılmasını öngören TÜSAK yasa tasarısına tepkiler büyüyor. Eski Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin ve TOBAV Genel Başkanı Tamer Levent yasa tasarısına karşı çıktı. Sanatçılar 6 Haziran'da yapılacak Sanatçılar Birliği kurultayı için de tüm sanatçılara ve yurttaşlara çağrı yaptı.

Cumhuriyet'in getirisi olan sanat kurumlarının kapatılmasını öngören TÜSAK yasa tasarısına sanatçılardan tepkiler büyüyor. Eski Devlet tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, hiçbir hükümetin böyle bir kazanımı yok etmeye gücünün yetmeyeceğini belirtti.

Birlikte hareket etmenin önemini vurgulayan Bilgin, 6 Haziran Cuma günü saat 10.30'da yapılacak Sanatçılar Birliği kurultayına tüm sanatçıları davet etti.

Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı Genel Başkanı Tamer Levent de TÜSAK yasa tasarısının kabul edilemeyeceğini vurguladı.

Cuma günü Sanatçılar Kurultayı'na katılacağını bildiren Levent, tüm sanatçıların orada olması gerektiğini söyledi.

Haber: Hüsna Sarı
Kamera: Mehmet Ali Gülseven
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (1)
Ferah Talay 5 yıl önce
kavramlar ancak anlayanlar için bir şey ifade eder. sanatla tanişmamiş sanatla yoğrulmamiş i̇kti̇darlar i̇çi̇ns sanatin bi̇r anlami yoktur. o zaman daha i̇yi̇ i̇kti̇darlar i̇çi̇n daha çok sanat gereki̇r.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P