banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Ahmet Hakan'a evinin önünde saldırı

Ahmet Hakan, CNN Türk'teki programı sonrası evinin önünde saldırıya uğradı. Vücudunda kırıklar oluşan Ahmet Hakan'ın hayati tehlikesi bulunmuyor. Saldırıyla ilgili dört şüpheli gözaltına alındı.

MEDYA 01.10.2015, 01:22 01.10.2015, 01:28
Ahmet Hakan'a evinin önünde saldırı

Hürriyet Gazetesi yazarı ve CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programının sunucusu Ahmet Hakan, İstanbul'daki evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan Ahmet Hakan'ın vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi. Saldırı sonrasında 2 şüpheli gözaltına alındı. Ahmet Hakan, dün gece CNN Türk’teki ‘Tarafsız Bölge’ programından sonra şoförünün kullandığı ve korumasının da bulunduğu otomobiliyle evine gitmek üzere ayrıldı. Hakan, Nişantaşı’ndaki evinin önüne geldiğinde saldırıya uğradı. Saat 00.35’te 34 VY 7765 plakalı siyah Honda marka otomobille gelen 4 kişiden biri korumasına yönelirken, diğer üçü Ahmet Hakan’a saldırdı. Hakan’ı darp eden saldırganlar otomobilleriyle kaçtı.

VÜCUDUNDA KIRIKLAR VAR
Hakan ve koruması Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede müdahalesi yapılan, tomografisi çekilen Ahmet Hakan’ın burnunda ve kaburgasında kırıklar tespit edildi. Saldırı haberini alan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı ressam Bedri Baykam, çok sayıda meslektaşı hastaneye gitti.

"UMARIM BU SON OLUR"
Ertuğrul Özkök de, saldırının "basit" bir şekilde algılanmaması ve açıklanmaması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu: "Yıllardır yapıyoruz bu mesleği. Bunlardan dolayı yılmadık, yılmayız da. Ama neticede gazeteciler ölüyor, geride kalan insanlar bunların yarattığı travmaları yaşamaya devam ediyor ve bu toplumu zehirliyor. Hürriyet'e yapılan saldırıda çok büyük destek aldık ama dayanışma daha geniş çaplı olsaydı bu saldırı gerçekleşmezdi. Umarım bu son olur, demokrasi olduğu iddia edilen toplum bu tarz teşebbüslere tekrar sahne olmaz. Ahmet'e tekrar geçmiş olsun ama korkarım ki olayın vahametini dikkate almazsak bunun devamı gelecek" dedi. Ressam Bedri Baykam da saldırıyı kınadı.

2 KİŞİ GÖZALTINDA
Ahmet Hakan'a saldırı olayına karıştıkları belirtilen 2 kişi ise gözaltına alındı. Şüpheliler Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolünün ardından şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

TEHDİT EDİLMİŞTİ
Hürriyet’e saldırıya katılan AKP Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, Hakan’ı tehdit etmişti. Boynukalın, Hürriyet’e yapılan ikinci saldırıdan sonra çekildiği ortaya çıkan görüntülerde Ahmet Hakan’ın Nişantaşı’ndaki evinin önüne gitmeyi düşündüğünü belirterek, “Bizim hatamız bunlara zamanında dayak atmamak olmuşö demişti. Star gazetesi yazarı Cem Küçük de köşesinde “İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hâlâ hayatta kalabiliyorsun" diye yazmıştı.

GEÇEN AY HÜRRİYET GAZETESİ'NE 2 SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ
Öte yandan, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a düzenlenen bu saldırı geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul ve Ankara'daki saldırıları akıllara getirdi. 6 Eylül ve 8 Eylül günlerinde Hürriyet'in İstanbul'daki merkezine saldırılar düzenlenmişti. Hürriyet binasına düzenlenen saldırıların ardından Star Gazetesi yazarı Cem Küçük'ün köşesinden yazdığı 'İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hâlâ hayatta kalabiliyorsun.' sözleriyle AKP İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın'ın 'Bizim hatamız bunlara dayak atmamak olmuş.' sözleri bir kez daha akıllara geldi.

BASIN KONSEYİ'NDEN AÇIKLAMA

Basın Konseyi, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a yönelik saldırıya tepki gösterdi. Konsey yazılı bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı.

Açıklamada, "Basın özgürlüğü derken, can güvenliğimizin olmadığı bir noktaya geldik. Çok ciddi endişeliyiz." ifadelerine yer verildi.

"Bu çirkin tavırlar gözdağıdır, basına hiza verme çabalarıdır." diyen Basın Konseyi, hükümeti, İçişleri Bakanlığı'nı ve Valileri göreve çağırdı.

Konsey saldırıyı, "İnsan haklarına, demokrasiye, basın-ifade özgürlüğüne, halkın haber alma hakkına yapılan alçak bir saldırı" şeklinde değerlendirdi.

DHA
Yorumlar (1)
maho 4 yıl önce
valla bu işte bi bit yeniği var,bu güne kadar böyle bir olay olmadıda ,seçime yakın olması beni şüphelendirdi.türkiyede her an herşeyin olması mümkün.bundan sonra,seçime kadar şeytanın bile aklına gelmeyecek olay ve duyumlara hazır ol türkiye..göreceğiz..
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P