banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Behzat Ç.'den Hayalet'e cevap gecikmedi... Erdal Beşikçioğlu'ndan Behzat Ç. açıklaması! Dizi neden devam etmiyor?

Behzat Ç.'nin devam etmeyeceği duyrulduktan sonra sevenleri nedenini merak etmiş, taraflardan bir açıklama beklemişti. İlk olarak dizinin hayalet lakaplı karakteri, İnanç Konukçu, Erdal Beşikçioğlu'na gönderme yaparak onun yüzünden dizinin devam etmediğini ima etmişti. Erdal Beşikçioğlu'ndan bu imaya cevap gecikmedi... Behzat Ç.'nin yeni sezonu çekilecek mi?

MEDYA 31.12.2019, 15:31 31.12.2019, 15:31
Behzat Ç.'den Hayalet'e cevap gecikmedi... Erdal Beşikçioğlu'ndan Behzat Ç. açıklaması! Dizi neden devam etmiyor?

BluTv'nin, Behzat Ç. projesini askıya aldığını açıklamasıyla birlikte İnanç Konukçu, Erdal Beşikçioğlu'na sitem dolu bir yazı paylaşmıştı. Yazıda tüm projenin Beşikçioğlu yüzünden iptal olduğunu ima eden dizinin hayalet lakaplı oyuncusu, topu Behzat Ç.'nin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'na atmıştı.

İnanç'ın, "Arkadaşlar Behzat Ç. yok. Var ise de bundan sonra benim için yok" yazdıktan sonra “Benden ötürü mü? Senden ötürü mü? Sayın Beşikçioğlu, çık bir açıklama yap. İnsanların ekmeğiyle ben oynamadım de. Çok emeğin var. Bittim de. Tükendim de. Bir şey de lütfen” yazdığı gönderiden sonra çok geçmeden Beşikçioğlu'ndan açıklama geldi.

Milliyet'e göre, Erdal Beşikçioğlu'nun açıklaması ise şöyle:

"Behzat Ç.'nin daha ilk bölümünden itibaren seyircisinin sahip çıktığı bir proje olması ona hem dizi dünyamızdaki bu farklı konumunu kazandırdı hem de ekibine diziyi daha iyi yazma, çekme ve oynama sorumluluğunu hatırlatan çok önemli bir motivasyon sağladı. Behzat Ç.’yi fenomen haline getiren de bu karşılıklı enerji oldu. Altı yıl sonra seyircinin yoğun talebi ve tabiki bizim de çok özlememiz nedeniyle Behzat Ç. ekibi eksik de olsa bu duyguda yeniden toplandık ve aslında kendisine gösterilen alkış ve ilgiye adeta bis yaparak teşekkür ettik. Benim için de bu güzel hikaye burada bitecekti ancak devam talebi geldi. Dokuz bölümlük bu özel sezonun devamının olup olmayacağına biraz da ortaya çıkan işin kalitesine göre karar verecektik.
Benim Behzat Ç. ye devam etmemem, başarı sağlamış ve sadık izleyici kitlesi oluşmuş bir projeye, fenomen olmuş bir karaktere zarar vermemek ile ilgili. Behzat Ç.’yi bugün ben oynadım yerime yarın başka bir genç oyuncu oynayabilsin diyedir. Önemli olan projenin, karakterin kimyasının korunmasıdır.
Bizimle henüz senaryo bile paylaşılmadan, onayımız alınmadan yeni sezon duyurusuyla-dedikodusuyla beklenti yaratıldı. Sonraki süreçte bir baktık ki hikayede büyük değişiklik var. Behzat Ç. cinayet bürodan uzaklaşıyor, derin devletle bir mücadelenin içine giriyor. Karakterle ilgili çok önemli bir değişiklik söz konusu. İş bambaşka bir şeye dönüşüyor.
Behzat Ç. karakterinin ve hikayesinin yaratıcısı Emrah Serbes. O da bu konsept değişikliğinden haberdar edildi mi belli değil. Ayrıca bu işin yönetmeni olan Serdar Akar yeni çekilecek sezonda istenmiyor ve yerine yönetmen koltuğuna başkaları getirilmek isteniyor. Güven Kıraç’ın oynadığı Memduh Başgan karakterinin yeni bölümlerde istenmediği belirtiliyor.
Sosyal medyada bazı yorumlarda para ile ile ilgili çok yüksek rakamlar istendiği gibi seviyesiz yorumlara da rastladım. Behzat Ç. dizisinde dizisinde oynamış, geçmiş bölümlerden hala paralarını alamayan oyuncu arkadaşlar var. Hiçbir oyuncu için para önemli olmamıştır ama yine de iş devam etmiştir. Behzat Ç. de her zaman maddeden çok mana bu ivmeyi sağlamıştır. Bu manasızlıktaki rant düzeninin bu şekilde içinde olmak istemedim...
Bu konudaki takdir hakkımı kullanırken seyirci ve yayıncı arasındaki herhangi bir tartışmadan haberim olmadığını, varsa oyuncu olarak tartışmanın bir tarafı da olmadığımı özellikle belirtmek isterim.
Sürçülisan ettikse affola."ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P