banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Fatih Portakal'dan Demirtaş'a tepki

MEDYA 16.09.2015, 16:47 16.09.2015, 16:50

Bayrağını al da gel' kampanyasının ırkçılığı tetikleyeceğini ileri süren HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş'a, Fatih Portakal, "Siz eğer onu ırkçılık olarak dile getiriyorsanız en büyük ırkçı sizsiniz o zaman. Başkası da değil." diye yanıt verdi.

Ankara'da sendikaların öncülüğüyle yapılacak olan, 'Teröre hayır, kardeşliğe evet' mitingi öncesi yapılan 'Bayrağını al da gel' kampanyasını ırkçılığı ve faşizmi tetikleyeceğini söyleyen HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş'a FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal sert tepki gösterdi.

"EN BÜYÜK IRKÇI SİZSİNİZ"

Portakal ana haber bülteninde Demirtaş'ın sözlerine tepki göstererek şunları söyledi:

"Selahattin Bey sizler o mitinglerinizi yaparken o kalabalığın içerisinde geçen seçimde Türk sayrağını sallayan insanlar vardı. Siz siyasetçiler yeri geldiğinde bu bayrağın kanında her insanımızın kanı olduğunu söylüyorsunuz. Irkçılıkla alakası yok. O bayrak bizim canımız. O bayrak bizim her şeyimiz. O bayrak bu Anadolu'da dalgalanan bizim devlet olduğumuzu bu devletin o bayrağın altında yaşadığımızı gösteren yegane kutsallardan bir tanesi. Siz eğer onu ırkçılık olarak dile getiriyorsanız en büyük ırkçı sizsiniz o zaman. Başkası da değil. O bayrağa kimse naz etmesin. O bayrakta ecdadın kanı var geçmişin kanı var bugünün kanı var."

Yorumlar (2)
Muharrem parlar 4 yıl önce
Seni seviyoruz fatih abi helal aynen o bayrak bizim bayrağımız bu vatan bizi vatanımız Allah kimseyi ne bayraksız nede vatansız yapmasın saygılar fatih abi
ela 4 yıl önce
Ne guzel konuşuyon abim
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P