banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Gece terörü nedir? Hekimoğlu 1. bölüm izle... 2. bölüm fragmanı yayında! Oyuncu kadrosunda kimler var?

Bu akşam ekrana gelecek olan Hekimoğlu dizisinde gece terörü hastalığı ele alınacak. Peki gece terörü hastalığı nedir? 2. bölüm fragmanları yayınlandı! Dizinin 1. bölüm özeti...

MEDYA 31.12.2019, 15:42 31.12.2019, 15:42
Gece terörü nedir? Hekimoğlu 1. bölüm izle... 2. bölüm fragmanı yayında! Oyuncu kadrosunda kimler var?

Kanal D'nin uzun zamandır beklenen yeni projesi Hekimoğlu geçen hafta ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Oyuncu kadrosundaki genç yetenekler ve başrol oyuncuları seyirciler tarafından beğenildi. Sosyal medyadan yorumlarını dile getiren izleyiciler, dizinin geniş bir hayran kitlesine sahip olacağını gösteriyor. 

HEKİMOĞLU DİZİSİNİN KONUSU

Ateş Hekimoğlu, hastanesinin tıbbi tanı uzmanlığı departmanının başındaki doktordur. Kendini aşırı beğenmesi, takıntılı davranışları, insanları önemsememesi ve boşvermişlik gibi özelliklerine rağmen ünü dört bir yana yayılmıştır. Uzmanlık alanı, bulaşıcı hastalıklardır. Hiç kimsenin tanı koyamadığı hastalara bir bakışta tanı koyarak onların hayatlarını kurtarmaktadır. Hastalarla, zorunlu kalmadıkça doğrudan temasa geçmemeyi tercih eder, ancak ekibindeki doktorların psikolojilerini de sürekli olarak bozmaktadır. 

HEKİMOĞLU 1. BÖLÜM İZLE

1. BÖLÜM ÖZET 

Dün yayınlanan ilk bölümde, İstanbul Valide Atik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin, Enfeksiyon Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Ateş Hekimoğlu'nun dikkatini yeni bir vaka çeker. Hastanede kendi düzenini kurmuş ve canının istediği gibi çalışan Hekimoğlu, aynı hastanede doktor olan yakın arkadaşı Orhan'ın ısrarlarıyla hastayla ilgilenmeyi kabul eder. Tamamiyle kendini vakaya adayan Hekimoğlu ve ekibi, hastalığın tanısını geçte olsa koyar. Hastasını yaşamı için savaşmasına ikna ederken, yanlış teşhis yüzünden yaşadığı travmayı anlatır. Hastasının sorusu üzerine, sol bacağının yanlış teşhis yüzünden topalladığını söyler. Hekimoğlu'nun itirafı, hastalarının teşhisi üzerine bu kadar kafa yormasının nedenini seyircilere gösterir.

HEKİMOĞLU 2. BÖLÜM FRAGMANI

HEKİMOĞLU 2. BÖLÜM 2. FRAGMANI

GECE TERÖRÜ HASTALIĞI NEDİR?

Gece terörü, onlarca uyku bozukluğundan parasomni ismi verilen uyku sırasında engellenemeyen fiziksel hareketler grubunda yer alan bir uyku bozukluğudur.

En çok 5-7 yaş arasında görülse de ergenliğe doğru sıklığı azalır, erişkinlerde de görülebilir. Derin uyku sırasında ortaya çıkan gece terörü uyku başladıktan 2-3 saat sonra görülür. Hasta, uykudan korkuyla uyanıp boş gözlerle etrafa bakarak bağırmaya ya da çığlık atmaya başlar. Beraberinde genellikle çarpıntı, hızlı soluma, ciltte kızarıklık, terleme, kas kasılmaları da olur. Olay sırasında hasta uykudayken, dış uyaranlara yanıt vermeksizin yatakta oturur, uyandırılırsa dalgın ve kendinde olmayan bir tavır sergiler. Yatağı genellikle terk etmez, ancak özellikle engellenmeye çalışılırsa anlamsız davranışlar sergileyebilir. Sıklıkla çok kısa sürelidir ancak bazen 30-40 dakikaya kadar uzayabilir. Atak esnasında ve sonrasında çevreyle ilişkisizdir, sabah uyandığında atağı hatırlamaz. Atak sonunda hasta tam bir uyanıklık olmaksızın yatışır ve kendiliğinden uykuya dalar. Uyku kalitesini bozması sebebiyle sıklıkla hastanın gündüz bilişsel fonksiyonlarında bozulmaya sebep olabilmektedir.

Kabusla çok karışmakta olan gece terörünün farkı ertesi gün hatırlanmamasıdır. Oysa kabusta hasta sabah kalktığında, o gece gördüğü rüyayı ve korkusunu hatırlayabilir.

HEKİMOĞLU KADROSU 

Timuçin Esen (Ateş Hekimoğlu): 40’lı yaşlarında. Tıbbi Sherlock Holmes. Bir tıp dehası… Ateş Hekimoğlu, enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda nam salmış başarılı bir doktordur. Hekimoğlu zekası ve hastalıkları teşhis ederken kullandığı farklı yöntemleriyle şaşırtır ve hayranlık uyandırır. Her yeni karmaşık vaka onun için çözülmeyi bekleyen bir bulmaca gibi, kışkırtıcı ve heyecan vericidir. “Herkes yalan söyler” cümlesi klasik haline gelen Hekimoğlu, bu özelliklerinden dolayı takip edilmesi zevkli ve vazgeçilmez bir karakterdir.

Okan Yalabık (Orhan Yavuz): 40’lı yaşlarda başarılı bir onkoloji uzmanı. Ateş Hekimoğlu’nun lise ve üniversiteden arkadaşı. Hatta tek arkadaşıdır… Hekimoğlu’yla tamamen zıt karakterde olsalar da Orhan her zaman Ateş’in iç sesi ve vicdanı olur. İkisi bir araya geldiklerinde mükemmel doktoru oluştururlar. Biri zekâsıyla diğeri de sağduyusuyla yaklaşır hastalara… Orhan, Ateş’i çıkarsız ve gerçekten seven tek arkadaşıdır. Yüzlerce hayat kurtarmış olmasına büyük bir saygı duyar.

Ebru Özkan Saban (İpek Tekin): Orhan ve Hekimoğlu’nun okuldan arkadaşı. Yalnız, güçlü bir kadın. Tıp fakültesinin dekanı ve hastane yöneticisi olan İpek, Endokrinoloji uzmanıdır. Duygusal ve sosyal becerileri kuvvetli, hayatını hastalara ve hastaneye adamıştır.

Orhan’dan sonra Ateş’in zorlu karakterini anlayan ve buna tahammül edebilen tek kişidir. Hekimoğlu sadece bulmacalı vakaların peşinde koşarken İpek de Orhan gibi onun mümkün olduğu kadar çok hastaya şifa olması için uğraşır. Güzel, güçlü, hırslı, tuttuğunu koparan bir kadın olan İpek, Ateş’in her zaman ilgi alanındadır. Bazen dost, bazen patron bazen de karşı cins olarak. Birbirleriyle yıllardır sürekli flörtleşseler de aralarında bir türlü bir ilişki başlayamaz.


Kaan Yıldırım (Mehmet Ali Çağlar): Ateş’in ekibindeki uzman nörolog olan Mehmet Ali her zaman Ateş’i en çok eleştiren kişidir. Ne kadar inkâr etse de ekipte en çok Ateş’e benzeyen de odur. Mehmet Ali, İstanbul’un fakir mahallelerinden birinde, zor şartlarda büyümüştür. Sınıf atlamak ve bir daha eski mahallesine dönmemek için çaba sarf etmektedir her zaman… Görünüşüne ekipteki herkesten daha çok özen gösterir. Hırslı ve çalışkan olsa da bazen yetenekleri hırsının gerisinde kalabilir. Sabırsızdır. Ateş’ten hoşlanmasa da bir doktor olarak ona hayranlık duyar ve farkında olmadan bazı zamanlarda onu taklit eder. Ateş onun geçmişiyle arasına koymaya çalıştığı mesafenin farkındadır. Onu manipüle etmek için bu hassas noktasını kullanmaktan kaçınmaz.

Aytaç Şaşmaz (Emre Acar): Ateş’in ekibindeki kardiyoloji ve yoğun bakım uzmanıdır. Hem zengin hem de yakışıklı bir adamdır. Ne var ki onun da hayatı dışarıdan görüldüğü kadar yolunda gitmemiştir. 15 yaşındayken babası tarafından terk edilir ve tek başına alkolik annesine bakmak zorunda kalır. O günden beri de babasıyla arasındaki bağ neredeyse kopmuştur. Emre sürekli olarak yeteneklerine hayran olduğu patronu Ateş’e kendini beğendirmeye çalışır. Ateş’in fikirlerini herkesten çok onaylar ve kabullenir. Bir yandan da bir kukla olmadığını kanıtlamak için sürekli olarak kendini ispat etmeye çalışır. Genellikle umursamaz ve biraz sinsi görünse de çok insancıl ve derin tarafları da vardır. İlgilendiği hastalarla olan ilişkilerinde zaman zaman bu yanı açığa çıkar.

Damla Colbay (Zeynep Can): Ateş’in ekibindeki tek kadın olan Zeynep bağışıklık sistemi uzmanıdır. Oldukça güzel ve dikkat çekici olduğu halde takındığı ciddi maskeyle kadınlığını gizlemeye uğraşır. Hastalara şefkatle yaklaşır, onlarla gereğinden fazla bağ kurar. Ateş’in merakı bulmaca çözmekse, Zeynep’in merakı da insanlardır. Her şeyiyle Ateş’in tam zıttıdır. Ne var ki Ateş’le çalışmaya başladıktan sonra onun da içinde bir sertlik oluşur. Zamanla Ateş’e benzemeye başlar, onun gibi olursa onu anlayabileceğini düşünür ve o da kuralları zorlamaya başlar

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P